The Miženko Brothers pokračujú na letnej vlne a po roku opäť vydávajú nový singel. A ako svoje Voľno trávite Vy?

Pred rokom mali fanúšikovia The Miženko Brothers možnosť vychutnať si videoklip ku skladbe TMB, kde bratia štýlovo prezentovali samých seba a svoj domov. Inak tomu nie je ani v novinke s videoklipom, kde sa Matúš, Ján a Jakub opäť inšpirovali svojím životom. Ako nový singel vznikal, a či vôbec nejaké to voľno v kapele majú, nám priblížil Ján Miženko:

„Tieto zvláštne časy trávime väčšinou pracovne. Odskúšali sme si širokú škálu profesií od nočných zmien v zeleninovom sklade až po stavanie striech. Aj keď to bolo niekedy ťažké, vždy sme si dokázali nájsť čas na hudbu. Čo sa týka tejto piesne, inšpirácia prišla v piatok po práci, keď som si v skúšobni na gitare zahral jej prvú slohu a refrén. Matúš povedal, že to znie dobre, tak sme spoločne dokončili text a nahrali prvé demo.“

Skladbu oživila spolupráca s ďalšími hudobníkmi. Keďže pandemická situácia neumožňovala osobné stretnutie, nahrávanie skladby prebiehalo samostatne v domácich štúdiách. Basu nahral Tomáš Durkáč, známy z kapiel Helenine oči, Akustika, Kopa a organizátor Jam session v Prešove. O bicie sa postaral Martin Pisko, člen kapiel The Priinks, Ybliss, Crea Cage, Freetimers a hosťujúci bubeník v Smola a Hrušky. Klávesy mal na starosti talentovaný hudobník a klavirista Peter Pavličko. O finálnu verziu piesne sa postaral DJ a producent Keče v popradskom Tatraground studio.

„Pesnička a videoklip zachytávajú jednu z mnohých možností, ako si podľa nás najlepšie užiť deň voľna. Aj keď ho v dnešnej dobe majú poniektorí viac než dosť, myslíme si, že je to jedna z pozitívnych tém ktorá si zaslúžila zhudobniť,“ opisuje ústrednú tému skladby Ján Miženko a dodáva: „Každý z nás si robí svoj deň takým, aký chce. Život nám prináša rôzne situácie a záleží len na nás, ako sa s nimi popasujeme. My sa snažíme užiť si každý deň najviac, ako len vieme, pretože čas je vec, ktorá sa nedá vrátiť späť. Preto si ku každej pesničke radi urobíme aj videoklip, ktorý pre nás znamená niečo ako časovú schránku.“


Videoklip, ako je už u bratov zvykom, sa natáčal v okolí mesta Poprad. O vizuálnu stránku sa postaral Pavol Varga, ktorý stojí za kamerou a strihom aj pri videoklipoch kapely Smola a Hrušky. Atmosféru dotvorili priatelia bratov Miženkovcov. Občerstvenie počas natáčania poskytla firma Lunys s.r.o.

„Týmto spôsobom by sme sa chceli poďakovať všetkým šikovným ľuďom, ktorí pomohli zrealizovať túto pesničku a videoklip. Naši kamaráti odviedli vynikajúce herecké výkony,“ ďakuje Ján Miženko a k otázke do budúcna dodáva: „Naše plány sú jasné. Tvoriť dobrú hudbu a videoklipy aj naďalej a prepracovať sa tak k vytúženému albumu TMB. Časovo to nechceme konkretizovať, pretože sami nevieme, kedy to bude. Momentálne pracujeme na ďalšej pesničke s videoklipom, ktorej sa fanúšikovia dočkajú už koncom tohto roka. Užívame si tiež čas strávený na pódiách, aj keď to zatiaľ nie je to, čo kedysi. Naším útočiskom proti zlej nálade je hudba. Skúste to aj Vy.”

Pre viac informácií klikajte na oficiálne stránky The Miženko Brothers: Facebook, Instagram a Youtube. Hudobná tvorba kapely je dostupná aj na Apple Music, SpotifyDeezer.

Skladbu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Text: Linda Koníková, PartyPortal.sk
Foto: archív The Miženko Brothers