Pesničkár, spevák, herec a bývalý športovec Tomáš Klus sa netají pozitívnym vzťahom k slovenskému divákovi. Ten je podľa neho veľmi úprimný a hudobník hneď vie, na čom je. O to viac sa teší do Trnavy, kde v sobotu 17. júla odohrá prvý koncert na Slovensku po viac ako 18 mesiacoch.

Tomáš Klus zahrá koncert v rámci turné „Tomáš Klus hraje“ spoločne s Jiřím Kučerovským v Mestskom amfiteátri v Trnave. So spolupracovníkom, o ktorom tvrdí, že je jeho „manželkou“, keďže spoločne si toho zažili skutočne veľa, prežil minulý rok náročnú situáciu. „Je to rok, čo nám Jirka oznámil, že má rakovinu. Bolo to šialené. Tesný kontakt z pominuteľnosťou veľmi zamáva človekom a jeho hodnotami,“ povedal T. Klus. Zaspomínal si aj na moment, kedy ako kapela spoločne vyjadrili, že sú „s Jirkom“: „Po jednom koncerte sme sedeli a tam som povedal, že si s Jirkom oholím hlavu, pretože neviem ako inak mu má dať najavo, že som úplne a celkom s ním. Sotva som to vyslovil, tak táto myšlienka obehla celý stôl, kde boli zvukár, technik, osvetľovač a ďalší. Všetci reagovali: ‚Ja do toho idem tiež!‘“ O necelý týždeň už všetkých čakal kaderník, ktorý ich ostrihal.

„Keď za nami potom prišiel Jirka, ktorý je veľmi cynický a satirický človek, tak som po prvýkrát v živote videl, že bol dojatý. Spoznali sme, čo sme za partiu, čo je naším najväčším darom a prečo za nami chodia ľudia na koncerty, hoci nie vždy sa im hudba páči. Oni chodia za tým, že vidia, že sa máme radi, že sa rešpektujeme a bavíme sa tým, čo spolu robíme,“ prezradil Tomáš Klus. „Teraz už sme všetci opäť ‚vlásači‘. Vrátane Jirku, ktorý zmenil život nielen sám sebe, ale nám všetkým.“


Na najbližších koncertoch na Slovensku odznie kombinácia Tomášových najznámejších skladieb, ale aj noviniek, ktoré vznikali v poslednom období. Jeho tvorbu si fanúšikovia mohli užiť cez digitálne EP Pět pohromadě, na ktorom spolupracoval s manželkou Tamarou či EP ČAUČESKU, ktoré vyšlo v máji tohto roka. Zaručený zdroj dobrej nálady, inšpirácie a neskutočnej energie pripravuje v tomto období aj svoj prvý oficiálny popový album, ktorého vydanie je naplánované na jeseň tohto roka. Predtým však na Slovensku odohrá tri koncerty v Trnave (Mestský amfiteáter, 17. júla 2021), v Pezinku (Amfiteáter, 3. septembra 2021) a v Nitre (4. septembra 2021). Vstupenky sú v predaji v sieti MaxiTicket.. „Bude to úplne fantastické. Tešíme sa, že vám budeme hrať,“ odkazuje fanúšikom spevák.

Informácia pre návštevníkov

V súlade s platnou vyhláškou ÚVZ č. 223 zo dňa 25.6.2021 sa na koncerte v Trnave (a pokiaľ nepríde k zmene vyhlášky ani na koncertoch v Pezinku a v Nitre) nebude požadovať od návštevníkov preukázanie sa o očkovaní alebo o negatívnom teste Povinnosťou každého účastníka koncertu je poskytnúť kontaktné údaje pre prípad, že sa na danom podujatí vyskytne epidemiologický problém a dodržať všetky platné hygienické a všeobecné podmienky.

Zdroj: Andrea Čurná, woowoo.sk