Najväčšie hity 20. storočia – skvelá swingová šou – atmosféra, ktorá vás chytí a roztancuje – špičkoví hudobníci, ktorí vypredávajú koncerty po celom svete. Toto všetko vás čaká na koncerte pop-jazzovej senzácie Postmodern Jukebox 5. októbra v Bratislave, vstupenky a info na webe.

Postmodern Jukebox začínal ako youtubová senzácia, v súčasnosti vypredáva koncerty po celom svete a dá sa povedať, že nemá veľa konkurentov. Nie je to totiž klasická revivalová kapela  – Postmodern Jukebox je americký hudobný kolektív, ktorý založil a vedie Scott Bradlee a stretli sa v ňom talentovaní hudobníci a speváci, ktorí pretvárajú popové a komerčné hity do swingovej či jazzovej podoby. Úspech Postmodern Jukebox odštartovala v roku 2012 cover verzia hitu Macklemora Thrift Shop. Doposiaľ ich najúspešnejšou skladbou je coververzia hitu Creep od skupiny Radiohead, ktorá má aktuálne 104 miliónov zhliadnutí len na YouTube. V súčasnosti má Postmodern Jukebox viac ako 5,8 milióna odberateľov na YouTube, na Facebooku 3 milióny fanúšikov, 22 hudobných CD kompilácií a od roku 2016 stovky vypredaných koncertov na šiestich kontinentoch sveta.

„Časy sa menia, trendy prichádzajú a odchádzajú, ale klasika a kvalita sa často ocenia až vekom. Či už ste milovníkom vinylov, alebo TikTokový fanúšik módy, s nami zažijete nezabudnuteľný výlet poslednými 100 rokmi nadčasovej hudby,“  prezradil o aktuálnom programe Postmodern Jukeboxu jeho zakladateľ Scott Bradlee.

Aktuálne koncertné turné Life In The Past Lane je oslavou hudobných žánrov 20. storočia a najväčších hitov tohto obdobia, ktorým Postmodern Jukebox pridá svoju špecifickú vintage patinu a šmrnc, ktorý vás roztancuje a zabaví. Veď každý z nás dokonale pozná hity ako Wannabe od Spice Girls, Last Christmas od Wham!, Love Story od Taylor Swift či titulnú skladbu seriálu Priatelia. Tieto skladby v podaní Postmodern Jukeboxu získajú úplne iné hudobné rozmery. Scott Bradlee a jeho hudobníci o tom v Bratislave presvedčia už 5. októbra 2023. 


Informácie o koncerte a vstupenky sú v predaji na webe a na FB podujatí.  Vstupenky sú v predaji na citysounds.sk alebo v sieti Ticketportal.sk. Festival City Sounds, v rámci ktorého sa koncert koná, z verejných zdrojov finančne podporil Fond na podporu umenia.

Zdroj: TS, Silvia Turnerová