Slovenská vokálna skupina For You známa z hitu „Nenahraditeľná“ vydala pred pár dňami videoklip k autorskej skladbe Luciusa Szikoru s názvom „I’ll Find You“. Text piesne pojednáva o láske na prvý pohľad, pocitoch a nostalgických spomienkach na romantické stretnutie dvoch ľudí. Skladba plná emócií uzatvára ich najnovší album s názvom „HELLO“, ktorý vyšiel 14.4.2023 na všetkých digitálnych platformách a aj fyzicky.

Vizuál k piesni bol nakrúcaný v industriálnych priestoroch nitrianskej kaviarne Záhir Promenáda. Skupina tentokrát stavila na jednoduchý vizuál, ktorý ešte viac podčiarkuje náladu skladby. O celé vizuálne spracovanie videoklipu na postaral dvorný kameraman skupiny For You – Jakub „Točič“ Chochula. „S Jakubom sa nám výborne spolupracuje, o čom svedčí veľa videoklipov, ktoré pre nás vytvoril. Oceňujem jeho kreativitu a nápady priamo na mieste. Čo sa týka videoklipu „I’ll Find You“, presne odhadol atmosféru a intimitu skladby, klip sa preto výborne pozerá a ešte lepšie počúva“ dodáva člen skupiny Andrej.

Skupina For You už o pár dní vyráža na turné s názvom „HELLO TOUR“, s ktorým sa predstaví v šiestich mestách po Slovensku a Čechách. Prípravy na turné v týchto dňoch vrcholia a fanúšikovia sa môžu tešiť okrem svetoznámych hitov v a capella štýle aj na zaujímavých hostí vrátane operného zoskupenia Opera Trio v Dunajskej Strede a speváka Martina Haricha v Bratislave a Brne


For You Acapella – HELLO TOUR 2023
23.4. Tvrdošovce – Kultúrny dom
27.4. Dunajská Streda – MSKS Benedeka Csaplára
10.5. Bratislava – Dom kultúry Ružinov
11.5. Brno – Metro Music Bar
17.5. Žilina – Smer Klub 77
1.6. Košice – FUGA – Kultúrne centrum kresťanov (Presunutý koncert z 20.4.)

Viac informácií o koncertoch a predpredaji vstupeniek nájdete na webovej stránke skupiny.

For You zastupuje hudobný žáner s názvom acapella. Päť unikátnych hlasov spieva najznámejšie svetové hity bez použitia hudobných nástrojov.

Na svoj Youtube kanál umiestňujú skvelé videoklipy, koncertujú nielen na Slovensku, ale aj v Čechách, Maďarsku, Chorvátsku, Rakúsku a Nemecku, kde svojím špičkovým živým vystúpením upútajú pozornosť publika a získavajú si tak stále nových fanúšikov. Na ich kanáli Youtube sa mimoriadne darí minútovým videám, do ktorých občas pozvú aj zaujímavých hostí.

Vokálnu skupinu For You určite poznáte aj vďaka spolupráci so Simou Martausovou, pri ktorej vznikla skladba a videoklip s názvom Nenahraditeľná.


For You sa pravidelne objavuje v televíznom, alebo rozhlasovom vysielaní, a to ako na Slovensku, tak aj v zahraničí. V roku 2022 účinkovali v talkshow Petra Marcina – Neskoro večer, CNN Prima NEWS – NOVÝ DEN, TV Markíza – Chart Show, TV Markíza – Teleráno, RTL Hungary – Tehetség első látásra a ako hosť sa ukázali na TV JOJ – Česko Slovensko má talent. Na záver roka sa ukázali v RTVS – Dámsky klub a v Silvestrovskom programe na TV LUX.

Zdroj: Andrej Mann, For You