Radovan Hanko, autor hudby a spevák, predstavuje novú pieseň s názvom Slová spolu s vizuálnym sprievodom v podobe animovaného videoklipu, nesúcim sa témou sily slov a ich nezvratných dôsledkov. Novinka je prvou lastovičkou z druhého pripravovaného albumu, ktorý zahŕňa spoluprácu s Petrom Zajačkom z Medial Banana.

Hudobník Peter Zajaček prispel novým skladbám Radovana Hanku svojimi schopnosťami v oblasti produkcie a aranžmá, a práve so skladbou Slová prichádzajú s prvým výsledkom ich tvorivej spolupráce. „So záujmom o spoluprácu na mojich nových skladbách ma oslovil Peter, výborný gitarista skupiny Medial Banana, pričom výrazne obohatil moje skladby po gitarovej stránke. Verím, že sa nový sound bude páčiť aj poslucháčom,“ s úsmevom hovorí Radovan Hanko. Skladby budú postupne vychádzať ako samostatné single, pričom plánujú ukončiť túto sériu vydaním nového albumu. Celý projekt je zameraný na obohatenie hudobného zážitku poslucháčov a predstavuje nový zvuk, ktorý by mal osloviť širšiu verejnosť.

Slová vychádzajú zo spevákovej autenticity a spontánnosti, čo tvorí charakteristický prístup k jeho tvorbe. Téma piesne reflektuje silu slov v medziľudských vzťahoch a ich vplyv na ďalšie smerovanie. „Ľudia sa navzájom veľmi ovplyvňujú tým, čo si vravia. Jedno slovo môže značne zmeniť ďalší život človeka, v dobrom aj zlom zmysle slova. Pieseň len hovorí o tom, aké je dôležité premýšľať nad tým, čo vravíme, lebo povedané sa už nedá vziať späť a navždy môže zmeniť ďalšie dianie okolo nás,“ ozrejmuje spevák.


Hudba piesne je postavená na jemne skreslenej elektrickej gitare, podporená akustickou gitarou, klávesmi dotvárajúcich atmosféru a rytmickou basou a bicími. Nahrávanie prebehlo v bratislavskom štúdiu Loft pod vedením Jara Žiga. Na basových partoch sa podieľal a nahrával Tamás Belicza, na bicie nástroje Timo Rajnoha a klávesmi skladbu obohatil Tibor Feledi. Produkciu skladby zabezpečil Peter Zajaček, mixovaním sa zaoberal Tom Lobb v štúdiu Nitre a mastering spracoval Lukáš Chromek.

Novinka prichádza spolu s vizuálom v podobe animovaného videoklipu, ktorý vytvorila talentovaná ukrajinská animátorka Alla Dmitrievna, v súčasnosti žijúca v Porte. „Alla svojho času u mňa chvíľu bývala v Bratislave, takže sa poznáme aj osobne. Počas tvorby klipu sme komunikovali iba telefonicky a elektronicky, čo však vôbec nevadilo. Alla príbehom vkusne vystihla tému piesne,“ objasňuje Radovan Hanko zrkadlenie vizuálu s textom piesne a ideálnou formou komunikácie z rôznych krajín.

V blízkej budúcnosti plánuje interpret pokračovať vo vydávaní ďalších skladieb vo forme singlov, nasledovaných vydaním albumu. Rovnako sa chystá na koncertné vystúpenia v trio zložení – gitara a spev Radovan Hanko, basgitara Tamás Belicza a bicie Timo Rajnoha, pričom zároveň pokračuje v sólovej kariére ako pesničkár.

Svoje umenie rozširuje aj prostredníctvom cestovania, ktoré tento rok pre zmenu započal v Kolumbii.

Zdroj: Michal Neffe, Neffe Production