600 detí a jeden režisér – tak vyzeral konkurz do muzikálu Bambuľka. Ján Ďurovčík si vybral tri predstaviteľky hlavnej úlohy a šesť vedľajších dievčenských postáv. Dievčatá prešli troma náročnými kolami, v ktorých museli predviesť spevácky, tanečný a herecký talent. Premiéra muzikálu je naplánovaná na 18. mája v bratislavskom Istropolise. Následne poputuje za deťmi po celom Slovensku.

Novými Bambuľkami sa stali Vanesska Ostrochovská, Sára Súchovská a Lima Eliá Prágerová, ktoré splnili náročné požiadavky tvorcov. Jedna z uchádzačiek mala dokonca na nohe sadru a predsa dokázala presvedčiť, že je šikovná a že to zvládne.

„Konkurz bol náročný a krásny zároveň. Náročný v tom, že sme tie dievčatá potrebovali preklepnúť a krásny v tom, že prišlo veľa talentovaných detí. Vyberali sme poctivo a dlho v niekoľkých kolách, speváckych, tanečných a činoherných. Na konci nám zostal trojnásobný počet talentovaných detí, ktoré by sa hodili. Čiže nakoniec rozhodli malinké detaily,“ vysvetľuje režisér Ján Ďurovčík.

Ján Ďurovčík má na konte niekoľko spoluprác s deťmi. S Jozefom Bednárikom spolupracoval na muzikáli „Oliver“. Diváci si pamätajú jeho skvelé predstavenia „Neberte nám princeznú“, „Janko Hraško“ či „Šľahačková princezná“.

„S víťazkami konkurzu som veľmi spokojný. Vybrali sme aj ďalšie dievčenské postavy, kamarátky Bambuľky. Mám za sebou už niekoľko spoluprác s deťmi a veľmi dobre sa mi s nimi robí. Ja s nimi hovorím ako s dospelými a oni potom tak aj fungujú,“ konštatuje Ján Ďurovčík.

Kamarátky Bambuľky si v pripravovanom muzikáli zahrajú Terezka Vodičková, Karolínka Tkáčová, Nelka Náhla, Alžbetka Karpatová, Sabinka Grlaková a Esterka Handiaková. Na kultovom seriáli Bambuľkine dobrodružstvá z roku 1982, vyrástlo už niekoľko generácií detí. Autor námetu, scenára aj textov piesní Peter Guldan napísal námet na seriál zameraný na výchovu detí v predškolskom veku po narodení syna. Hudbu k seriálu zložil český skladateľ Ján Kovář.

Premiéra muzikálu Bambuľka je naplánovaná na 18. mája v bratislavskom Istropolise. Vstupenky sa predávajú v sieti Ticketportal. Vstupenky na pôvodný termín v Aegon Aréne NTC zostávajú v platnosti, všetci držitelia lístkov dostanú adekvátne miesta v Istropolise. Dôvodom presunu premiéry je operácia Jána Ďurovčíka. Pre zmenu miesta konania sa tvorcovia rozhodli z dôvodu lepšej interakcie medzi hercami a malými divákmi, ktorú poskytne práve Istropolis.

Zdroj: Nora Krchňáková, NK Factory