Robo Opatovský predstavuje ďalší krásny singel. Pieseň „Náhodná“ je vlastne o prvom stretnutí s jeho životnou láskou, manželkou Katkou. Vznikla príznačne – celkom náhodou. Prvotným impulzom bol gitarový riff talentovaného muzikanta Andreja Urminského, ku ktorému sa postupne nabalila ďalšia nádherná melódia a slová. Skladba má už aj netradičný videoklip. Účinkujú v ňom fanúšikovia Roba Opatovského, tak ako ich zachytila kamera počas jeho tohtoročného, mimoriadne úspešného turné. Vypočujte si skladbu, z ktorej z každého tónu cítiť šťastnú lásku!

Najkrajšie piesne vznikajú z lásky a celkom náhodou. Dôkazom je aj novinka Roba Opatovského s príznačným názvom „Náhodná“.

Môj gitarista Andrej Urminský sa rozohrával pred koncertom a zahral jeden zaujímavý gitarový riff, ktorý sa mi zapáčil a ten bol základom pesničky. Rozpracoval ho a ja som si k tomu vymyslel nejaké melodické linky. Skladba sa nám štýlovo hodila do koncepcie unplugged albumu, ale nikto z nás neočakával, že to bude jedna z najobľúbenejších skladieb našich fanúšikov počas turné. „Náhodná“ teda naozaj vznikla úplnou náhodou,“ smeje sa Robo Opatovský.

Autorom textu je Michal Mifkovič, s ktorým Robo spolupracoval pred pár rokmi na albumoch „2012“ a „Môj život“, o produkciu sa postaral gitarista Andrej Urminský. V pesničke Robo ospevuje svoju životnú lásku.

„Michalovi som rozpovedal príbeh prvého „náhodného“ stretnutia s mojou ženou Katkou. Bolo to v lete na kúpalisku v Rakúsku. Zapáčila sa mi na prvý pohľad, akurát ona sa so mnou už nechcela stretnúť. Mala pocit, že rande s muzikantom je len strata času, nakoľko mala na šoubiznis svoj vyhranený názor. Až po troch týždňoch ju „ukecali“ kamarátky, aby mi predsa len dala šancu a išla so mnou na kávu. No a odvtedy sme spolu 12 rokov. Niekedy to tak býva, že tie najneočakávanejšie „náhodné“ stretnutia bývajú „osudové“,“ vysvetľuje Robo Opatovský.

K piesni „Náhodná“ stihol Robo nakrútiť aj netradičný videoklip. Hlavnými hrdinami sú v ňom jeho fanúšikovia. Vznikol počas tohtoročného Unplugged turné.

Takýto klip ešte nemám. Kameraman Samuel Hindy zachytil atmosféru troch koncertov „Unplugged tour“. Treba vidieť, opisovať atmosféru klipu slovami asi nemá veľký význam. Klip má na youtube úspech, samozrejme budem rád, keď sa „Náhodná“ rozohrá aj v rádiách. Má letný zvuk, je veselá a pozitívna, tak uvidíme. Na koncertoch mala veľký úspech, roztancovala každého nášho fanúšika,“ uzatvára Robo Opatovský

Všetky informácie o aktivitách a plánovaných koncertoch Roba Opatovského nájdete aj na jeho webe.

Zdroj: Eva Sládková, Propaganda House
Foto: Lenka Filipeje