K vrcholom slovenského festivalového leta už tradične patrí najvýchodnejší rockový festival ROCK POD KAMEŇOM, ktorý tento rok bravúrne zaháji tretiu desaťročnicu svojej existencie. Špecifikom tohtoročnej hudobnej jazdy je jeho rozšírenie na štyri plnohodnotné festivalové dni. „Chceli sme sa takto odvďačiť našim dlhoročným verným fanúšikom, z ktorých mnohí každoročne neváhajú merať stovky kilometrov a pomáhajú tak vytvárať neopísateľnú atmosféru, ktorú vysoko oceňujú aj samotní interpréti“ hovorí hlavný organizátor podujatia Michal Latta.

Tento ročník sa bude konať v dňoch 27. – 30. júna v areáli Sninských rybníkov, ktoré sú už nielen slovenskému publiku určite známe. Dvojdňové a trojdňové vstupenky zakúpené v predpredaji platia na všetky festivalové dni. „Každý rok sa snažíme návštevníkom zabezpečiť čo najväčší komfort, no zároveň sa chceme rozrastať a napredovať. Minulý rok pribudol druhý stejdž, tentokrát rozširujeme trvanie festivalu a pripisujeme si tak ďalšie prvenstvo v rámci Slovenska, keďže podujatie takého hudobného zamerania sa u nás ešte štyri dni nekonalo“ dodáva Michal.


Hlavným ťahákom nedeľného programu budú priekopníci českého bigbeatu a rocku OLYMPIC, ktorí sa na festivale predstavia presne po desiatich rokoch. Zbožné prianie frontmana kapely Petra Jandu vtipne vyslovené v roku 2014, že verí v skorý návrat do Sniny dúfajúc, že nie až o tridsať rokov ako tomu bolo naposledy sa teda vyplní a my sa môžeme tešiť na ich najväčšie hity ako Dej mi víc své lásky, Slzy tvý mámy alebo Jasná zpráva.

Nedeľa v znamení návratov legiend ale nekončí a na pódiu sa predstaví česká rocková ikona CITRON s Láďom Křížkom a Tanjou. Zlatý československý hlas známy z Vitacit, Kreyson či bratského dua Damiens po rokoch opäť v Snine! V spojení s úžasnou Tanjou si vychutnáme v originálnom podaní klasiky ako Kam jen jdou lásky mé, Nad hlavou léta rokenrol, či „citronovskú“ Záhradní slavnost alebo Rock, rock, rock!

To ale z ďaleka ešte stále nie je všetko! Na rad prichádzajú excelentní power metalisti MASTERPLAN z Nemecka.A áno, je to v skutku majstrovský plán bývalého  gitaristu Helloween Rolanda Grapowa, basgitaristu Jariho Kainulaienena z čias zlatej éry Stratovarius, či bubeníka Kevina Kotta aktívneho člena zoskupenia Almanac fungujúceho pod krídlami gitarového virtuóza Victora Smolského v minulosti pôsobiaceho v RAGE. Čo meno, to pojem a muzikantská veličina!


Popri melodických vodách dostanú priestor na scéne i Moldavčania INFECTED RAIN na čele s charizmatickou  vokalistkou Lenou Scissorhands. Hutný nárez alternatívneho metalcore až melodického death metalu mixnutého industriálnymi prvkami inklinujú k  najväčšej záverečnej festivalovej „rozbíjačke“. Lena je živel, ktorý v spojení s unikátnym štýlom kapely, tvrdými riffmi a ženským screamingom predstavuje energickú bombu.

Lásku a radosť k írskej folkovej hudbe zasa prinesú pôvodom nemeckí THE O’REILLYS AND THE PADDYHATS, ktorí súpovestní svojimi živými vystúpeniami. Bez ohľadu na to, či hrajú v klube alebo na festivale sú prísľubom obrovskej párty pre všetkých fanúšikov. Závan exotiky nás čaká v podaní Mexičanov ACE KOOL. Ich latinskoamerické hardcore besnenie sa nebráni poukazovať na spoločenské problémy, krivdy, či chudobu a biedu v rodnej krajine. Kolorit pestrého nedeľného festivalového dňa doplnia SIGNUM REGIS, THE NOW, SMOLA A HRUŠKY, ROMY, či BLOODY REDEMPTION a ďalší.

Počas štyroch dní Vás na dvoch pódiách čaká 59 kapiel z 12 krajín sveta ako HAMMERFALL, SODOM, TUBLATANKA, NERVOSA, THE NIGHT FLIGHT ORCHESTRA, KONTRUST, ELEINE, VISIONS  OF ATLANTIS, NANOWAR OF STEEL, ALKEHOL, KONFLIKT, HEĽENINE OČI a mnoho iných.


Festival ROCK POD KAMEŇOM už dávno nie je len o kvalitnej muzike. Stal sa miestom stretnutí priateľov, spoznávania nových ľudí, nadväzovania kontaktov a generačného výchovného rastu rockovej subkultúry. Nesmierne nás teší vidieť ako nám v priebehu dvadsiatich rokoch zachovávate priazeň a ostávate verní, rastiete spolu s nami a Vaše kroky k nám vedú opätovne v mnohých prípadoch už i s Vašimi rodinami a deťmi. Robíme to s láskou pre Vás a bez Vás by sme neboli.

Vstupenky sú dostupné na oficiálnej stránke festivalu a v sieťach TicketliveTicketportal. Momentálne sú v predaji cenovo zvýhodnené ponuky. Od 1. apríla sa bude meniť cena štvordňových vstupeniek zo 45 € na 50 €.

Zdroj: Peter Pilnik, PR manažment RPK