Po skladbe Prichádza pokoj, predstavuje speváčka Sima Magušinová ďalšiu novinku z pripravovaného albumu. Spolu so Zuzkou Smatanovou naspievali duet Duše divoké.

Koncom roka potešila Sima Magušinová svojich fanúšikov hneď niekoľkokrát. Počas vypredaného adventného turné v slovenských a českých mestách aj spoluprácou s Tomášom Klusom, s ktorým si zaspievala v piesni k rozprávke Tonko, Slávka a kúzelné svetlo. Začiatkom roka vydala kalendár na 365 dní s úryvkami textov piesní, básní a myšlienok. So speváčkou Zuzkou Smatanovou predstavuje novú skladbu v poradí z jej siedmeho štúdiového albumu, ktorý vyjde v najbližších mesiacoch.

„Duše divoké nikdy nezomierajú,“ spievajú Sima Magušinová a Zuzka Smatanová, ktoré okrem lásky k horám a prírode spája aj nová spoločná skladba.

“Ďakujem Sime za pozvanie, mám radosť z tejto spolupráce, myslím, že to bola asi len otázka času, kedy sa my dve spojíme. Obe sme pesničkárky s gitarou, máme svoje svety a divoké duše, ktoré rady chodia do hôr a cítia slobodu. A táto pieseň je presne o tom,“ hovorí o novinke Zuzka Smatanová.

Obe speváčky cítili veľkú radosť zo spolupráce aj nahrávania a dúfajú, že sa pozitívna energia prenesie aj na ľudí, ktorí si pieseň vypočujú.


“Duše divoké predstavujú zdravú nespútanosť, ktorá nám častokrát dáva aj väčšiu vďačnosť za všetko čo máme, ale aj potrebný nadhľad a radosť z jednoduchosti. Keď som pieseň zložila, veľmi sa mi páčilo urobiť z nej duet a Zuzka Smatanová sa mi tam hneď hodila. Veľmi si vážim, že pozvanie prijala, pretože ju mám rada aj umelecky aj ľudsky, doplnila Sima Magušinová, ktorá je autorkou textu aj hudby.

Duše divoké si môžete vypočuť na všetkých hudobných platformách.

Zdroj: TS, Zuzana Valentová