Milan Štefánik

Na Vianoce by nemal byť nikto sám. V novom klipe Adrián Ševc ukázal ako by to malo vyzerať počas sviatkov radosti a pokoja. Po úspešnej piesni čerešne tribute Adrián otvoril aj tému Vianoc. „Začalo to jedným telefonátom, kedy nám Aďo zavolal a predostrel myšlienku vianočnej cover verzie Najkrajšie Vianoce. Vtedy som si hovoril že neviem či je dobrý nápad dávať do klipu naše alter egá Zdenka a Lacka – bezdomovcov zo seriálu PlnýKot. No keď dopovedal celú myšlienku tak ja ani Gusto sme neváhali a išli sme do toho.“ Povedal Ďuro, ktorý stvárnil Lacka Plného jedného z bezdomovcov.

Adrián prečo práve Vianoce. Ako ťa napadla táto myšlienka?

Hlavnou myšlienkou je najmä odľahčiť terajšiu situáciu, ktorá sa deje vonku. Každý pod slovom Vianoce si predstaví niečo iné no nie úplne odlišné a zväčša je to tá rodina, domov, priatelia, punčáky, jedlo, darčeky atď… No sú medzi nami aj takí, ktorí tie vianoce nemajú alebo nemôžu mať tradičné a častokrát sladké, romantické songy im veľmi na nálade nepridajú. „Vibe“ alebo tzv „náladičková“ verzia, verím že vám dodá potrebný „VAJB“, príjemnú náladu a s hudbou nikdy nikto nie je úplne sám. Tak ako aj naši bezďáci Laco a Zdeno, pravdepodobne nemajú často Vianoce v kruhu rodiny no tieto Vianoce mali iné vďaka dobrosrdečnosti a snahe pomôcť „zachrániť“ chalanovi prdel na Vianoce keď nemal darček…Natáčanie klipu prebiehalo v krásnom hoteli Zerrenpach Látky a scény v meste sú natočené v Brezne, kde je vidieť aj nanovo obnovenú zvonicu, symbol mesta Brezna.

PS: „Totožnosť a charakterová podoba s chalanom ktorý nemá darček, zabudol peňaženku a vybil sa mu mobil je úplné náhodná“ myslím, že sa tam nájdeme viacerí.

O klip sa postaral Pavol Varga, ktorý ma za sebou spoluprácu napríklad aj s Ondrejom Kandráčom, Gizkou Oňovou, Mirkou Miškechovou, Jozefom Spokom Kramárom a je taktiež dvorným kameramanom skupiny Smola a Hrušky, a má na svojom konte už nie jeden kvalitne spracovaný videoklip.

Zdroj: TS, Pavol Varga
Foto: Milan Štefánik