Kapela je na hudobnej scéne od konca roka 2009 a v roku 2017 vydala druhý albumu pod názvom „DRUHÝ“. Momentálne pracujú na nových piesňach, klipoch a albume. Na svojom konte majú účasť na rôznych súťažiach ako napríklad Slovenská Hudobná Liga, ŠARIŠ Objav východu, Dobré Zo Slovenska alebo Rocková Maturita.  Nahrali oficiálnu hymnu pre slovenské volejbalistky, ktorú prezentovala aj Slovenská volejbalová federácia a bola zverejnená na televíznych obrazovkách RTVS. Takisto text „Blázon naivný“ zaznel v súťaži TV ŠANCA na obrazovkách RTVS. Okrem iného boli oslovení OZ nevyAUTuj AUTistu, pre ktorých vytvorili pieseň pod názvom „nevyAUTuj AUTistu“
NIEčO NAVYšE má za sebou koncerty a festivaly nielen po Slovensku, ale aj v susednom Poľsku či Českej republike, dokonca sa plánujú festivaly aj v Nemecku!

Prednedávnom Vám vyšla nová skladba s názvom nevyAUTuj AUTistu. Písali ste, že skladba je k príležitosti svetového dňa autizmu. Prečo ste si vybrali práve tento deň?

Boli sme oslovení OZ nevyAUTuj AUTistu. Samozrejme, bola to veľká výzva, keďže nejde o ľahkú tému, ale povedali sme si, že to skúsime. Keď sme od nášho textára obdržali text, bolo všetko jasné a povedali sme si  „musí to byť hit“. No a zverejnenie skladby nemohlo byť asi v žiaden iný deň ako 2.4., kedy je Svetový deň povedomia o autizme.

Čerpali ste inšpiráciu z blízkeho zdroja? Alebo to bolo zamerané všeobecne. Predsa len, je to ťažšia téma na skladbu.

Debatovali sme s vedúcimi OZ nevyAUTuj AUTistu, od ktorých sme sa dozvedeli ešte viac o AUTizme ako sme vedeli dovtedy, naštudovali  sme si nejaké veci a napísali sme textárovi Miroslavovi Vranskému, čo by sme asi potrebovali a on to zvládol na výbornú. Ďalej to už bolo na nás.

Páči sa mi hra s názvom a skrytým „AUT“. Koho to bol nápad?

Ako sme spomínali vyššie, tak OZ nesie meno nevyAUTuj AUTistu, tak sme mysleli, že to bude najvýstižnejšie aj pre názov skladby. Konkrétne s týmto názvom pre skladbu prišiel už textár Miroslav a nám neostávalo nič iné, ako súhlasiť 🙂

Spomínali ste pripravovaný album. Kedy sa naňho môžeme tešiť?

Pripravovaný album, to je otázka 🙂 Momentálne máme pripravené dva videoklipy, ktoré nám natočili VLN production a druhý Vafec Creative production (videoklip bol výhra v súťaži) a chystáme v spolupráci VLN production natočiť aj klip na skladbu nevyAUTuj AUTistu a tak dostať tento problém viac do povedomia. Čo sa týka albumu samotného, ak sa nám podarí dohrať nejaké skladby v blízkom období, videli by sme reálne vydanie albumu niekedy koncom roka 2018, alebo začiatkom 2019. Samozrejme, že single a videoklipy zverejníme v priebehu roka.

Chceli by ste niečo na záver odkázať svojím fanúšikom a našim čitateľom?

Určite sa tešíme na stretnutie s fanúšikmi na koncertoch tento rok a budeme sa snažiť prinášať pre nich ďalšie skladby, ktoré sa im hádam budú páčiť. A v neposlednom rade, cez leto treba dodržiavať pitný režim ? tak na zdravie ?

Viac informácii o kapele NIEčO NAVYšE získate na ich oficiálnej facebook stránke.

Autor: Lenka Kancianová
Foto: NIEčO NAVYšE