Ahoj, zdravíme všetkých fanúšikov hudobného portálu PartyPortal.sk.  Sme kapela Tí Oní z Bánoviec nad Bebravou v zložení Marek Holoda – gitara, spev, Kamil Holoda – bicie, Laco Hunka – basa, vokály, Jakub Krchlík – klávesy. Štýl, ktorý hráme, by sa dal špecifikovať ako pop-rock, ale viac pop ako rock s ľahkými prímesami iných žánrov, ktoré mierne ovplyvňujú smer a pocitovosť jednotlivých skladieb.

Fungujete od roku 2012 s čím, ako najväčšou výzvou ste sa odvtedy stretli.

Za obdobie našej existencie od konca roku 2012 až po dnešný deň bolo tých výziev viac. Nedá sa vravieť o jednej jedinej a tej najväčšej, pretože každé obdobie vývoja kapely má svoje výzvy, ktoré členovia príjmu aby kapelu posunuli vpred napr. prvý koncert, nahrávanie, točenie klipu, turné … ale tie najväčšie za poslednú dobu boli asi prípravy na akustické turné v pomerne krátkom čase, ale našťastie všetko dobre dopadlo 🙂 účasť v Rockovej maturite a v neposlednom rade nahrávanie nášho nového albumu – Qartetto kde sme sa pri tvorbe hudby snažili zapojiť prvky štýlov, ktoré sme nikdy predtým nehrali a trvalo nejakú dobu, kým sme sa naučili ich schémy a podstatu.

Váš čerstvý album QUARTETTO prečo práve tento názov.

Qartetto práve kvôli tomu, že sa na jeho nahrávaní celú dobu podieľali štyria členovia kapely. Aj napriek odchodu gitaristu Michala, ktorý s nami nahral dve skladby, sme neostali traja, pretože prišiel nový člen kapely Jakub, ktorý nám to celé prifarbil klávesom čomu sme veľmi radi.

Čo bolo najväčšou inšpiráciou pri tvorbe? A ako dlho ste celkovo na albume pracovali?

Najväčšou inšpiráciou je vnímanie okolitého sveta, vzťahov medzi ľuďmi, nie povrchné vnímanie hudby a každodenných situácií, ktoré sa dejú, ale nie sú príliš vidieť 🙂  Práca na albume trvala približne dva roky, ale neboli to dva roky roboty v jednom kuse. Do tohto času patria aj krátke prestávky medzi nahrávaním a tvorbou piesní, ktoré sme chceli na album pridať a neboli ešte úplne doriešené a hlavne nikam sme to nechceli uponáhľať.

Po preskúmaní vašej facebookovej stránky som zistila, že Vaše skúšky sú celkom zaujímavé. Ako by ste popísali najhoršiu a zároveň najlepšiu skúšku?

Najlepšia skúška je, keď všetci prídu na sto percent pripravení a nič sa nemusí skúšať, iba sa všetko na prvýkrát zahrá 😀 … a tú najhoršiu si nikto z nás vďaka bohu nepamätá 😀

Máte za sebou krst albumu. Kde sa konal?

Krst bol 16. júna v kaviarni Ži:va v Bánovciach nad Bebravou. Za krstného otca sme zvolili kamaráta Maroša Buchela, ktorý nám pomáhal s výrobou a tlačou CD a vecami k tomu potrebnými.

Máte za sebou už niekoľko koncertov. Kde Vás môžme vidieť najbližšie?

Najbližšie dátumy koncertov budú postupne zverejnené a pridané na našu facebook stránku.

Čo bolo pre Vás zatiaľ najväčším úspechom?

Rozhovor pre PARTYPORTAL.SK 🙂

Autor: Lenka Kancianová
Foto: kapela Tí Oní

close

Prihláste sa k odberu nášho newslettera!

Nebudeme Vás do ničoho nútiť.
Z odberu newslettera sa môžete kedykoľvek odhlásiť. Odhlasovací link nájdete v každom newsletteri.
Vyplnením a odoslaním formulára súhlasíte s nevyhnutným spracovaním vyplnených údajov pre účely zasielania newslettera.