Šaty sú nepochybne jedným z najženskejších kúskov šatníka. Ich nosenie je veľmi pohodlné a rozmanitosť strihov a materiálov umožňuje nosiť šaty na formálne aj každodenné udalosti. Ide teda o oblečenie, ktoré sa často kupuje a nosí rovnako často. Samozrejme, ako každý iný kus oblečenia, aj šaty podliehajú zmenám v móde. Platí to takisto pre strih, ako aj pre farbu či dokonca látku, z ktorej je oblečenie vyrobené. Rôzne šaty sa tiež nosia v závislosti od ročného obdobia. Z tohto dôvodu módny kánon zahŕňa niekoľko rôznych, no rovnako obľúbených strihov, ktoré naozaj nikdy nevyjdú z módy a na svojej nositeľke vždy vyzerajú dobre. Aké šaty vyzerajú najlepšie v letných štylizáciách? Ktoré štýly a farby sa vždy oplatí mať vo svojom šatníku?

Šaty, ktoré by mala mať v šatníku každá žena

Módne trendy sa menia každú sezónu. To platí aj pre šaty. Sú však vzory či farby, ktoré nikdy nevyjdú z módy – majú nadčasový strih, a tie by mala mať v šatníku každá žena. Jednoznačne ide o klasické malé čierne šaty, čo sú jednoduché šaty v tejto základnej farbe. Môže to byť začiatok elegantnej štylizácie, ale aj klubovej – podľa použitých doplnkov. Šaty sú zasa absolútnym módnym štandardom na jar a v lete. Aj takéto oblečenie sa oplatí mať vo svojom šatníku. 

Dokonalé farby k letným a jarným šatám, ktoré nikdy nevyjdú z módy

Na jar môžu mať kvetinové šaty úplne iné odtiene ako na jeseň. Vyberáme vtedy sýte, prirodzené a radostné farby. Dobre fungujú aj biele šaty s farebnými kvetmi. Bez ohľadu na aktuálne trendy sa takéto šaty osvedčia rovnako na dennej báze, ako aj na rôzne typy udalostí. Samozrejme, nezabudnite šikovne skombinovať intenzívne farby a zvoliť doplnky s tlmenejšími farbami, aby štylizácia nebola príliš honosná. 

Ako si vybrať šaty podľa príležitosti, keď je vonku horúco?

V horúcich letných dňoch je ešte ťažšie vybrať si šaty, ktoré budú fungovať počas vonkajšej akcie. V tomto prípade sa oplatí venovať pozornosť nielen strihu či farbe, ale predovšetkým látke, z ktorej budú kvetinové šaty vyrobené. Oblečenie je lepšie vyberať z prírodných materiálov – bavlny, ľanu, dokonca aj s prímesou vlny, ktorá v lete výborne chladí. V horúcich dňoch by ste sa mali vzdať syntetických tkanín, najmä polyestru a elastických materiálov. 

Doplnky, ktoré doplnia štylizáciu k šatám

Štylizácia to však nie sú len šaty, ale aj doplnky a topánky. Nemali by však dominovať celej štylizácii Ak má vybrané oblečenie výraznú farbu, je lepšie zvoliť tlmené doplnky, ktoré prednosti len zdôraznia. K letným šatám sa budú skvele hodiť sandále, malé kabelky a dokonca aj klobúky. Pri výbere množstva doplnkov k letným šatám sa však oplatí zachovať striedmosť.