Juraj Majerský

Marcové Navždy v nás tour v kluboch končí, no minimálne pre dvoch návštevníkov v Trenčíne možno potrvá aj navždy. Kapela MF hodnotí turné a teší sa na letné festivaly.

Skvelá atmosféra a plné kluby, niečo čo si slovenské kapely zaslúžia, no v poslednej dobe to už nie je samozrejmosťou. Po úspešnom Navždy v nás tour kapiel MF a Zoči Voči však dominujú nadšené ohlasy.

„Navždy v nás tour 2023 dopadlo nad naše očakávania. Takmer všetky kluby boli vypredané a plné skvelých ľudí, ktorí ešte stále radi počúvajú pop punk. Precestovali sme takmer celé Slovensko od západu po východ a užili si kopec zábavy. Každý koncert s chalanmi zo Zoči Voči bol obrovský a inšpiratívny zážitok,“ zhodnotil priebeh turné spevák kapely MF Martin Guriš.

Kapely rozozneli svojimi skladbami kluby naprieč celým Slovenskom. Na hosťovanie si navyše prizvali domáce kapely z jednotlivých miest. Špeciálny unplugged set odohrala bratislavská kapela Plus Mínus, čím započala svoj návrat na pódia. V ostatných mestách mali fanúšikovia možnosť vybrať si úvodnú kapelu hlasovaním. Výnimkou bol vypredaný Trenčín, kde za víťaznú kapelu Petrichor na poslednú chvíľu zaskakovala kapela Cherry Street:

„Koncert sme si neskutočne užili nakoľko milujeme chalanov zo Zoči Voči aj MF. Poznáme sa roky, sme kamaráti, takže s nimi hrať je vždy radosť a veľmi si užívame spoločné chvíľky. Chalanom vypadla predkapela pár dní pred koncertom tak nás oslovili, či by sme neprišli zahrať. Samozrejme, že sme súhlasili a patrí im veľká vďaka, že nás pozvali. Koncert bol navyše vypredaný a spolu s nami si ho užívali aj ľudia, čo nás neskutočne tešilo. Už teraz sa tešíme na ďalšie spoločné koncerty s chalanmi. Pozdravujeme ich aj všetkých fanúšikov.“

Pred vypredaným publikom v Trenčíne sa navyše odohrala nečakaná a pre mnohých dojemná udalosť. Pred romantickou piesňou Nad Prahou si kapela Zoči Voči prizvala na pódium mladý pár, no namiesto speváckeho výkonu boli fanúšikovia svedkami prekvapivej žiadosti o ruku. Pre zasnúbenú dvojicu tak Navždy v nás tour naberá nový význam.

„Špeciálne výnimočný bol koncert v Trenčíne. Celý klub burácal počas žiadosti o ruku, ktorá sa udiala počas koncertu. V mene kapely veríme, že im to dlho vydrží a budú si na tento moment do konca života pamätať,“ zaprial Martin Guriš, ktorý ďalej približuje plány kapely MF po skončení turné: 

„V nasledujúcich mesiacoch budeme pracovať na nových skladbách. Plánujeme ľuďom priniesť novinky s nádychom moderného pop punku a samozrejme aj novú show, ktorú ako pevne veríme, budeme môcť odprezentovať už cez leto na niektorých hudobných festivaloch.“

Text: Linda Koníková, PartyPortal.sk
Foto: Juraj Majerský