Po mimoriadne pozitívnych ohlasoch na prvý ročník sa koncept medzinárodného showcase festivalu a hudobnej konferencie pod názvom SHARPE hlási so svojím druhým pokračovaním. Hudobný program návštevníkom prinesie ukážku kvalitnej súčasnej tvorby a mená zo Slovenska i zahraničia. Žánrovú pestrosť potvrdzuje už prvých sedem zverejnených kapiel, medzi ktorými sú domáci FVLCRVM aj Catastrofy a zo susedných krajín excentrický Ventolin či JAAA!.

Súčasťou festivalu bude opäť konferencia, ktorásprostredkuje vzdelávanie a prepojenie hudobnej komunity v podobe diskusií,prednášok či workshopov. Pre celé podujatie sa výborne  osvedčili priestory bratislavskej Novej Cvernovky, ktorá bude SHARPE hostiť v dátumoch 26. a 27. apríla 2019. K dispozícii jemomentálne limitovaný počet vstupeniek za uvádzaciu cenu 15€.

Aktuálne je SHARPE ako showcasový festival akonferencia unikátnym podujatím na Slovensku. Poslaním jeho hudobnej časti jepredstaviť fanúšikom progresívnu selekciu zo súčasnej domácej a zahraničnejprodukcie bez žánrových obmedzení. Samotným interpretom zase poskytuje možnosťprezentovať svoju tvorbu pred lokálnymi i zahraničnými hudobnými profesionálmi,nadviazať zaujímavé kontakty a rozšíriť tak svoje pôsobisko aj za hranice.Konferenčná časť podujatia vytvára platformu pre vzdelávanie a networkinghudobnej komunity. Diskusie, prednášky, workshopy a stretnutia za účastiprofesionálov a významných osobností z hudobného priemyslu podporujú spoluprácemedzi hudobnými scénami a napomáhajú exportu slovenskej hudby za hranice. Prvéinformácie z konferenčného programu plánujú organizátori zverejniť v januári.

Nateraz sa SHARPE sústreďuje na festivalovú časť a usiluje sa priniesť do svojho hudobného programu inakosť a žánrovú pestrosť. Tú potvrdzujú už prvé zverejnené mená. O tanečnú elektro-show sa v apríli postará Ventolin, ktorý nedávnym vypredaným koncertom v Novej Cvernovke potvrdil povesť jedného z najvyhľadávanejších elektronických hráčov na česko-slovenskej scéne. Sekundovať mu bude FVLCRVM, domáci producent so svetovým zvukom a pre festival špeciálne pripraveným live set-om. Lokálnu scénu ďalej zastúpi jazz-funk-rap-popová formácia Darkness Positive, ostrý a autentický thrash metal predvedú Catastrofy a éterické skladby s vplyvmi world-music zahrá kapela okolo Sisy Fehér & Vladka Mikláša pod názvom Bardo. Zo zahraničných účinkujúcich sú zatiaľ známe ešte poľské elektronické trio JAAA! a rakúska post-punková zostava Tents.

Za organizáciou SHARPE festivalu aj tentokrát stojí združenie LALA Slovak Music Export, iniciatíva podporujúca rozvoj slovenskej hudobnej scény a jej prenikanie do zahraničia. Združenie v uplynulom roku zorganizovalo 15 vzdelávacích a mentoringových podujatí pre hudobníkov po celom Slovensku, fokus na slovenskú scénu na Waves Vienna či výjazdy a networking slovenských hudobných profesionálov na podujatiach v Ľubľane, Viedni, Budapešti a Hamburgu. Skúsenosti získané pri spomínaných aktivitách pretavuje do organizácie SHARPE festivalu na čo najvyššej úrovni. Úspech prvého ročníka podujatia dokazujú aj tri nominácie v ankete European festival awards 2018 a množstvo pozitívnych ohlasov od lokálnych a zahraničných návštevníkov.

“Festivalový ‘highlight’nášho regiónu, super osobný prístup, obrovská pomoc celej domácej scéne, skvelékapely aj organizácia, nadšenie a dôslednosť organizátorov v každom malomdetaile, špecifická atmosféra a kreatívna energia priestorov Novej Cvernovky.” To boli niektoré z mnohýchpochvalných reakcií na SHARPE 2018 zo strany zástupcov britského magazínuLouder Than War, luxemburského verejnoprávneho rádia 100.7 či festivalovColours of Ostrava a Hviezdne noci Bytča. Väčšina zahraničných hudobnýchprofesionálov sa chce na druhý ročník do Bratislavy vrátiť.

Prvých 100 festivalových permanentiek na SHARPEfestival v priestoroch bratislavskej Novej Cvernovky 26. a 27. apríla 2019 jeaktuálne v predpredaji za 15€ v sieti Tootoot. Po ich vypredaní, pravdepodobne vpriebehu nasledujúcich dní, stupne cena festivalovej vstupenky na 19€.  Viac info nájdete na www.sharpe.sk alebo na Sharpe Festival na Facebooku, Instagrame a Twitteri. Kapely sa so svojou tvorbou môžu prihlasovať na webefestivalu do konca roka 2018.

Zdroj: Alexander Čerevka, SHARPE conference & festival
Foto: Ondrej Koščík

close

Prihláste sa k odberu nášho newslettera!

Nebudeme Vás do ničoho nútiť.
Z odberu newslettera sa môžete kedykoľvek odhlásiť. Odhlasovací link nájdete v každom newsletteri.
Vyplnením a odoslaním formulára súhlasíte s nevyhnutným spracovaním vyplnených údajov pre účely zasielania newslettera.