S novým spevákom a s novým singlom! Tak štartuje turné skupina The Paranoid, ktorá si naplánovala koncerty od Prahy až po Košice. Bývalého speváka Igora Belaja nahradil Rob Raven, s ktorým nitrianska kapela už dva mesiace maká v skúšobni. Okrem nového singla s názvom „Skúšam ťa nájsť“. si kapela pre fanúšikov pripravila skvelú svetelnú šou a špeciálne efekty. Na turné sú v okrem normálnych vstupeniek dostupné aj VIP lístky, ktoré zahŕňajú vstup na koncert a tričko, podpísaný plagát, stretnutie s kapelou a fotografiu s jej členmi. Príďte si vypočuť, ako znie kapela The Paranoid s novým hlasom, turné štartuje dnes koncertom v bratislavskom MMC!

Kapela to dnes rozbalí v novej zostave Rob Raven – spev, Roman Birkuš – gitara, Patrik Sýkora – basgitara, Miloš Zaujec – bicie. Bude to prvé živé vystúpenie s novým spevákom, s ktorým kapela dostala pozitívny náboj!

„Chalanov poznám už šesť rokov, takže to bola pri našej spolupráci výhoda. Hrá sa mi s nimi výborne a cítim sa super. Učím sa novým veciam a to ma baví.  Je to pre mňa výzva. Osobne mám pocit, že sme ako rodina, to všetko však ukáže čas…“ neskrýva nadšenie nový spevák Rob Raven, ktorého si chalani našli v kapele Meredith.

The Paranoid sa už nevedia dočkať, ako fanúšikom predstavia novú skladbu s názvom „Skúšam ťa nájsť“. Na turné nebudú chýbať ani staršie pecky „Nikdy nezabudnem“, „Bez mena“, „Z plných pľúc“ a samozrejme aj novšie veci „Čo cítiš?“ a „Poďme sa báť“.

„Na šnúru sa pripravujeme v podstate dva mesiace. Mali sme generálku v nitrianskom klube Nová Pekáreň, kde sa zišiel celý náš tím a všetko bolo super. Od vykladania vecí na svoje miesta cez zvukovú skúšku kapely, skúšania novej šou až po programovanie svetiel,“ hovorí basgitarista Patrik Sýkora.

Na turné nebudú chýbať hudobné bonusy a ani pódiové vychytávky a špeciálne efekty.

„Na každé turné sa snažíme vymyslieť novú svetelnú šou. Tentokrát sme si dali pozvárať hliníkové konštrukcie na svetlá, ktoré môžu pripomínať mreže. Čiže celé pódium bude v inom štýle ako posledné koncerty. Pomáha nám  dlhoročný kamarát, osvetľovač Roman Chrenko, ktorý vymýšľa a programuje celú svetelnú scénu a snaží sa vychytať všetky detaily,“ prezradil gitarista Roman Birkuš.

The Paranoid sa vracajú na pódia po krátkej pauze a odchode speváka Igora Belaja, ktorý kapelu opustil náhle v septembri minulého roku.

„Pokračujeme v našej ceste ďalej a nikdy sme ani len neuvažovali, že by sme to zabalili. Veď čo iné by sme robili? Obyčajný život bez pódia nás nebaví, tak sme museli makať, aby sme sa postavili znovu na nohy. Rob je šikovný a skúsený muzikant, takže s piesňami nemal žiadny problém,“ uzatvára basgitarista Patrik Sýkora.

 Vstupenky na turné THE PARANOID TOUR 2018 sú dostupné na v sieti Predpredaj.skNa výber je klasická vstupenka CLASSIC TICKET so vstupom na koncert a vstupenka VIP UPGRADE, ktorá zahŕňa okrem vstupu na koncert aj tričko, podpísaný plagát kapely, stretnutie s kapelou a fotografia s jej členmi. Všetci návštevníci s VIP vstupenkou majú skorší vstup o 17:00 hodine, aby sa stihli pred koncertom s kapelou odfotiť a porozprávať. Špeciálnym hosťom turné bude skupina Sanchez Amstredam. Informácie o kapele nájdete na www.theparanoid.sk, facebooku a instagrame.

 

Zdroj: Nora Krchňáková, NK Factory
Foto: Martin Starovič

close

Prihláste sa k odberu nášho newslettera!

Nebudeme Vás do ničoho nútiť.
Z odberu newslettera sa môžete kedykoľvek odhlásiť. Odhlasovací link nájdete v každom newsletteri.
Vyplnením a odoslaním formulára súhlasíte s nevyhnutným spracovaním vyplnených údajov pre účely zasielania newslettera.