Na konci leta navštívi Slovensko rocková kapela . V piatok 31. augusta zaznejú na Zimnom štadióne O. Nepelu v Bratislave ich najväčšie hity vrátane noviniek z albumu AMERICA, ktorý práve vychádza. Piaty štúdiový album uzrie svetlo sveta päť rokov po poslednom vydanom albume kapely. Fanúšikovia sa majú na čo tešiť. Podobne ako predposledný album Love, Lust, Faith and Dreams aj AMERICA sa ponesie v duchu alternatívnej rockovej muziky. Singlom Walk on Water reagoval frontman kapely Jared Leto na zvolenie Donalda Trumpa za prezidenta USA a jeho protiimigrantskú politiku. Leto sa vyjadril slovami, že Amerika je krajina prisťahovalcov a všetkých víta s otvorenou náručou a srdcom.

Blížiace sa vydanie nového albumu avizovala kapela vo febrári tohto roka. K jeho obsahu aj dizajnu opäť výrazne prispel Jared Leto. America je album, ktorý nemá len jeden booklet, naopak, má ich mnoho. Obsahujú slová, ktoré charakterizujú obsah albumu. A nielen to. Jared dal dokonca šancu fanúšikom, aby si objednali album s bookletom, na ktorom budú ich vlastné slová. „Tieto zoznamy slov môžu pobaviť aj provokovať. No ako celok dávajú zmysel kultúre, ktorej sme súčasťou a dobe, v ktorej žijeme,“ hovorí Jared Leto.

Fanúšikovia Thirty Seconds to Mars sa rozhodne majú na čo tešiť. Koncerty kapely sú mimoriadne obľúbené, plné energie, ktorú publikum prijíma a vracia späť svojim idolom. Hudobní kritici ich prirovnávajú k Floydom, The Cure, ale aj U2. Okrem mnohých hudobných ocenení získali aj zápis v Guinnessovej knihe rekordov za najdlhšie trvajúcu koncertnú šnúru, keď počas dvoch rokov odohrali 309 koncertov! Počas tohto obdobia vystúpili v 60 krajinách na šiestich kontinentoch.  A na konci leta bude ich zastávkou aj Bratislava.

Vstupenky sú dostupné na www.vivien.sk a v sieti Ticketportal.