Kapela The Paranoid predstavuje nový singel „Skúšam ťa nájsť“.  Rockeri si v ňom vyliali srdce a hľadajú novú lásku. Hudbu napísal gitarista Roman Birkuš, text má na konte nový spevák kapely Rob Raven, ktorý už s The Paranoid absolvoval slovensko-české turné. Do skupiny skvelo zapadol a fanúšikovia ho privítali pozitívnymi reakciami.

„Skúšam ťa nájsť“. Tak sa volá novinka nitrianskej rockovej kapely The Paranoid.  Autorom hudby je gitarista Roman Birkuš. Na novej skladbe sa ako producent podieľal šikovný Martin Sokol, ktorý songu dodal poriadnu šťavu.

„Úvodný riff som mal už dlhšie nahratý. Mal som takú predstavu,  ako by to mohlo pokračovať. Keď som to púšťal chalanom, tak sa im to páčilo a hlavne Robovi. Hudbu som od začiatkov kapely tvoril ja a to tak, že som priniesol nejaký nápad, zahral chalanom a keď sa im to páčilo, tak sme to spolu v skúšobni dali dokopy. Teraz si nápady nahrávam doma v štúdiu a potom to púšťam chalanom a riešime to,“ hovorí autor hudby a gitarista Roman Birkuš.

Text napísal nový spevák kapely Rob Raven vo vlaku, keď pozoroval zamilované páry, osamelé dušičky a vnímal svoje myšlienky.

„Text je o tom, ako človek hľadá lásku. Túžbu niekoho milovať, pretože tento svet je plný strachu otvoriť svoje srdce. Blúdime v myšlienkach a nedokážeme sa otvoriť novým pocitom. Je to pre ľudí, ktorí stále váhajú. Tento rok je plný rozchodov a utrpení v slzách. Preto som sa inšpiroval touto myšlienkou, ktorou si už prešiel asi každý,“ prezradil spevák a textár Rob Raven.

Kapela odohrala v zostave Rob Raven – spev, Roman Birkuš – gitara, Patrik Sýkora – basgitara, Miloš Zaujec – bicie slovensko-české turné. Fanúšikovia si od Prahy až po Košice užili skladby „Nikdy nezabudnem“, „Bez mena“, „Z plných pľúc“ a samozrejme aj novšie veci „Čo cítiš?“ a „Poďme sa báť“.

„Sme veľmi spokojní ako to vyšlo. Spevák zapadol úplne super, sme teraz skvelá partia. Celé turné sme si užívali a veľmi nás tešilo to, že naši fanúšikovia Roba privítali pozitívnymi reakciami. Teraz sa Robo zapojil aj textársky. Je super, keď si spevák sám napíše text, ktorý potom spieva a prezentuje,“ chváli speváka basgitarista Patrik Sýkora, ktorý k novej skladbe vytvoril lyric video.

The Paranoid pochádzajú z dedinky Úľany nad Žitavou pri Nitre. Skupina vznikla v roku 2007 a na konte má štyri albumy. „Posledný nádych“ z roku 2010, „Dva svety“ z roku 2012, „Sedem“ z roku 2013 a zatiaľ posledný album „Tu a teraz“. Chalani teraz makajú na nových skladbách, ktoré chcú postupne zverejňovať. Plánujú aj nové hudobné spolupráce, ale konkrétne ešte nechcú nič prezrádzať.  Informácie o kapele nájdete na ich webovej stránke alebo sociálnych sieťach facebook alebo instagram.

Najbližšie koncerty The Paranoid

31.5. Praha / Eliminace
8.6. Dolný Kubín / Rockový Záber
30.6. Přeštěnice / Open Air Musicfest Přeštěnice
7.7. Polička / Den fotbalu
20.7. Šebetov / Šebetovská pouť
27.7. Námestovo / Rockový záber
11.8. Horní Lídeč / Lála Pápa fest
17.8. Heľpa / Horehronské Mecheche
18.8. Vráble / Rock Show
18.8. Senica / Holidayland Festival
25.8. Čadca / Rozlúčka s letom
28.8. Nitra / Slížovica
30.8. Opatovce / Punkáči deťom
31.8. Červený Kameň / Red Rock Fest

Zdroj: Nora Krchňáková, NK Factory
Foto: Anett Jodar Photography