Slovenskí rockeri Zoči Voči sú na scéne 13 rokov a rozhodli sa to osláviť! Pre fanúšikov si pripravili pódiovú nakladačku na 12-tich koncertoch po Slovensku a Českej republike. Na turné zahrajú nový singel “13 komnata” z čerstvého albumu “13”, ale aj staršie osvedčené pecky. Na šnúru si Zoči Voči pozvali spriatelenú českú kapelu Rybičky 48.

Slovenskí rockeri Zoči Voči si k 13-temu výročiu darovali nový album s príznačným názvom “13”, na ktorom je 13 skladieb. Album nahrávali v štúdiu Randal Factory. O dizajn sa postaral Jano Tornad Ivan z Animal Studio.

“S výsledkom sme nadmieru spokojní, prvé reakcie poslucháčov sú veľmi pozitívne. K albumu sme stihli nakrútiť videoklip k piesni “13. Komnata!, na ktorý sú tiež veľmi dobé ohlasy. Postupne budeme zverejňovať všetky pesničky. Z nahrávania CD sme nakrútili dokument, o ktorý sa postaral Radovan Ondruš,” vysvetľuje Filip Miko, spevák a basgitarista kapely.

Zoči Voči predstavia nový album na turné. Chalani si na šnúru pozvali spriatelenú kapelu Rybičky 48 z Českej Republiky.

“Na turné sa veľmi tešíme, samozrejme ako na každé naše tour. Pridaná hodnota nasledujúceho je naše vychádzajúce CD „13“. Tešíme sa hlavne na reakcie publika na nové piesne. To je výhoda koncertov v sálach a kluboch, že tam máte taký osobnejší kontakt s publikom na rozdiel od open air akcii. Keď vidíme ako reagujú na pesničky a keď sa výborne bavia, tak to ešte viac nakopne aj nás. Takáto synergia je proste skvelá,” teší sa Filip Miko.

Kapela zahrá na turné mix nových, ale aj dobre známych skladieb. Vo vyše hodinovom vystúpení si každý fanúšik nájde to svoje.

Na turné vyrážame štandardne s výbornými svetlami a zvukom. Na tom si dávame vždy záležať, pretože to je základ dobrého koncertu. Na pódiu si to vždy veľmi užívame a máme z toho radosť. Základ toho všetkého je, že sme skvelí priatelia a super partia. A to je možno dôvod, prečo sme spolu vydržali tak dlho…” uzatvára Filip Miko.

Skupina Zoči Voči vznikla v roku 2004 a jej zakladateľmi sú Michal Žitňanský – spev, gitara, Filip Miko – spev, basová gitara a Vlado Kovár – spev, bicie. Aktuálnu zostavu doplnil Juraj Štefánik – gitara. Vstupenky na turné sa dajú kúpiť v sieti Ticketportal. Viac informácií o kapele Zoči Voči získate na ich webstránke www.zocivoci.sk alebo na oficiálnej facebook stránke kapely.

Zoči Voči Tour 2017
4.11. Kutná Hora
10.11. Žilina
11.11. Trenčín
17.11. Ostrava
18.11. Liberec
24.11. Nitra
25.11. Trnava
1.12. Brno
2.12. Písek
8.12. Piešťany
9.12. Bratislava
16.12. Praha

Zdroj: Nora Krchňáková, NK Factory
Foto: Lenka Beluská
Cover albumu: Jano Tornad Ivan