Štúdiá 20th Century, New Regency a Entertainment One zverejnili trailer k epickému akčnému sci-fi thrilleru Tvorca, ktorý sa do kín dostane v októbri tohto roka. V réžii Garetha Edwardsa („Rogue One“, „Godzilla“) si vo filme zahrajú John David Washington („Tenet“), Gemma Chan („Eternals“), Ken Watanabe („Inception“), Sturgill Simpson („Dog“), nováčik Madeleine Yuna Voyles a držiteľka Oscara® Allison Janney („Ja, Tonya“).

Uprostred vojny budúcnosti medzi ľudskou rasou a silami umelej inteligencie je Joshua (John David Washington), ostrieľaný bývalý agent špeciálnych jednotiek, ktorý smúti za zmiznutím svojej manželky (Gemma Chan), naverbovaný, aby vypátral a zabil Tvorcu, nepolapiteľného architekta pokročilej umelej inteligencie, ktorý vyvinul záhadnú zbraň s mocou ukončiť vojnu – a ľudstvo samotné. Joshua a jeho tím elitných agentov sa vydávajú cez nepriateľské línie do temného srdca územia okupovaného umelou inteligenciou, len aby zistili, že zbraň, ktorá má zničiť svet, je umelá inteligencia v podobe malého dieťaťa…

Scenár filmu napísali Gareth Edwards a Chris Weitz podľa Edwardsovho príbehu. Producentmi sú Gareth Edwards, p.g.a., Kiri Hart, Jim Spencer, p.g.a. a Arnon Milchan. Výkonnými producentmi sú Yariv Milchan, Michael Schaefer, Natalie Lehmann, Nick Meyer a Zev Foreman.

Film Tvorca príde do slovenských kín v októbri 2023 v distribúcii spoločnosti CinemArt SK.

O štúdiu 20th Century Studios:

20th Century Studios je producentom celovečerných filmov, ktoré sa uvádzajú v kinách aj na streamingu. Je domovom takých kultových franšíz ako „Avatar“, „Votrelec“, „Planéta opíc“, „Predátor“, „Smrtonosná pasca“ a „Kingsman“ a tvorcom filmových hitov ako „Bohemian Rhapsody“, „The Greatest Showman“, „Marťan“ a „Ford vs. Ferrari“ a „Free Guy“. Odštartoval tiež úspešné filmové série „Deadpool“ a „X-Men“, Oscarom® ocenený film „West Side Story“, „Prey“ a „Avatar: Cesta vody“, štvrtý najvýnosnejší film na svete. Spoločnosť 20th Century Studios, predtým známa ako 20th Century Fox, než sa stala súčasťou spoločnosti The Walt Disney Company, je uznávaná pre svoje neuveriteľné 80-ročné dedičstvo. Je to štúdio, ktoré svetu prinieslo prvých šesť filmov Star Wars, okrem toho aj vynikajúce filmy z rôznych desaťročí, ako napríklad „Zázrak na 34. ulici“, „Všetko o Eve“, „Kráľ a ja“, „Za zvukov hudby“, „Butch Cassidy a Sundance Kid“, „Princezná nevesta“, „Priepasť“, „Nožnicovoruký Edward“, „Sám doma“, „Môj bratranec Vinny“, „Speed“, „Cast Away“, „Moulin Rouge!“, „, „Minority Report“, „Gone Girl“ a „The Revenant“.

O spoločnosti New Regency:

Spoločnosť New Regency, ktorú v roku 1991 založil renomovaný producent Arnon Milchan, sa aktívne zaoberá zábavou na celom svete. Spoločnosť, ktorú vedie predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Yariv Milchan, produkovala niektoré z najúspešnejších a kritikou najoceňovanejších filmov všetkých čias, pričom v rozsiahlej knižnici spoločnosti sa nachádza viac ako 140 filmov a viac ako 50 televíznych seriálov vrátane Oscarom® oceneného filmu THE REVENANT (2016), Oscarom® ovenčených najlepších filmov 12 ROKOV SLÁVY (2014) a BIRDMAN (2015), ako aj kasového trháku z roku 2018 BOHEMIAN RHAPSODY. Spoločnosť podporila aj koncepčnú inštaláciu virtuálnej reality slávneho filmára Alejandra G. Iñárritu „Carne y Arena“ a broadwayský muzikál „Pretty Woman“, adaptovaný podľa obľúbenej romantickej komédie z roku 1990, ktorú pôvodne produkoval Arnon Milchan. Spoločnosť New Regency sa snaží naďalej rozvíjať svoje bezkonkurenčné vzťahy s filmovými tvorcami a dnes sa môže pochváliť partnerstvami s najuznávanejšími a najvyhľadávanejšími tvorivými silami v tomto odvetví.


O spoločnosti eOne:

Spoločnosť Entertainment One Ltd. (eOne) je nezávislé štúdio založené na talentoch, ktoré sa špecializuje na vývoj, akvizície, produkciu, financovanie, distribúciu a predaj zábavného obsahu. Ako súčasť globálnej spoločnosti Hasbro (NASDAQ: HAS), ktorá sa zaoberá hrou a zábavou, má eOne odborné znalosti v oblasti filmu, televízie a rodinných programov. Vďaka svojmu rozsiahlemu dosahu a rozsahu a hlbokému záväzku k vysokokvalitnej zábave spoločnosť eOne uvoľňuje silu a hodnotu kreativity.

Spoločnosť eOne prináša na trh pôvodný aj existujúci obsah prostredníctvom diverzifikovanej siete kreatívnych partnerov a spoločností eOne.

Zdroj: Perla Žinčíková, CInemArt SK