Jozef Buhaj

Očakávaný klip k energickej hudobnej novinke Déjà vu je konečne tu. Speváčka Ronie na skladbe aj klipe spolupracovala s hviezdnym raperom Kalim. Nová pieseň je ochutnávkou z albumu Roniemoon, na ktorý sa fanúšikovia môžu tešiť už o pár dní.

Klip k skladbe chceli tvorcovia pôvodne nakrútiť za jeden deň, no všetko trvalo nakoniec o deň viac. Komplikáciou bola najmä lokalita petržalského podchodu, v ktorom sa museli meniť plány na poslednú chvíľu. Všetko však dobre dopadlo a zábery, ktoré sa Ronie a jej tímu podarilo v Bratislave vyrobiť, majú svetovú kvalitu.

Speváčka priznáva, že nový song a spolupráca s Kalim je pre ňu naozaj srdcová.Všetko príde v správny čas, presne vtedy, kedy má. Je to také moje životné motto a myslím, že aj pri tejto skladbe to tak je. Malo to proste vyjsť až teraz. A preto to má možno pre mňa o to silnejšiu emóciu,“ hovorí Ronie.
Súčasťou hudobnej novinky je aj hviezdny slovenský raper Kali, s ktorým sa Ronie na spolupráci dohodla už dávnejšie. Pre vyťaženosť však výsledok stále visel vo vzduchu, no nakoniec sa to podarilo práve pri skladbe Déjà vu a nemohlo to dopadnúť lepšie. 

Kali je profesionál, takže sme len počkali, kým nahrá svoju časť a ďalej sme sa s tým hrali po hudobnej stránke my v štúdiu. V rámci klipu sme sa zhodli na prvý možný termín a v ten sa aj točilo. Kaliho sme na točení ani dlho nezdržali. Prišiel na necelé dve hodinky, odrapoval, odohral a išiel domov. Klasik, profík, jednoducho krásna a čistá práca. Presne vie, ako narábať so svojím časom,“ nešetrí superlatívmi na adresu kolegu Ronie.

S Ronie sme sa už dávno, pár rokov dozadu, dohadovali, že niečo spolu urobíme. Aj bolo už niečo rozrobené, ale kvôli mojim povinnostiam som sa k tomu nedostal. Až teraz, keď už som mal ja dokončený svoj album, sa to podarilo, z čoho sa moc teším. Viem, že natáčali dlhšie, ale ja som na pľac došiel len na potrebný čas, odrobil si, čo mal a utekal domov,“ hovorí o spolupráci Kali.


Speváčka Ronie pôsobí ako sólo interpretka na slovenskej hudobnej scéne od roku 2016. Za toto obdobie nahrala niekoľko autorských skladieb a spolupracovala s viacerými poprednými slovenskými interpretmi (Tina, Majk Spirit, Rytmus, Separ, IMT Smile, Tomi Popovič a ďalší), ale úspech žne aj na Balkáne. Jej song Venus and Mars so srbským hudobníkom Aleksandrom Vidakovicom sa teší veľkej obľube. Po úspechu EP Domino už o pár dní predstaví nový album Roniemoon. Ten odkazuje na svetoznámych interpretov, ktorí formovali ducha speváčky Ronie. Fanúšikovia sa tak naozaj majú na čo tešiť.

Zdroj: Andrea Pivarčiová, PR manažér
Foto: Jozef Buhaj