Je mladá, talentovaná a ctižiadostivá. Spieva srdcom a jej farbe hlasu neodoláte. Speváčka Alica Urcikánová vydala svoj prvý videoklip na známu pieseň.

Len 17-ročná speváčka z Hlohovca sa do povedomia verejnosti dostala účasťou v poslednom ročníku Československej SuperStar. Po jej skončení si ide za svojím cieľom, spieva ďalej a pre svojich fanúšikov nahráva cover verzie na rôzne slovenské či zahraničné piesne. Tento raz siahla po piesni Dancing on my own od švédskej speváčky Robyn, ktorú neskôr v úplne odlišnom aranžmáne naspieval anglický interpret Calum Scott. Práve s jeho verziou sa pohrala aj Alica, ktorá k piesni natočila videoklip.

,,Po skončení Superstar som rozmýšľala, čo ďalej, keďže sa spevu chcem venovať aj v budúcnosti. Kým sa dostanem k vlastnej tvorbe, cover verzie známych piesní mi prišli ako dobrý nápad,“ hovorí speváčka s netradičnou farbou hlasu.

Klip sa natáčal začiatkom decembra minulého roka v Hlohovci, konkrétne na zrenovovanom nádvorí Hlohovského zámku, v zámockých záhradách, či v obradnej sále Vlastivedného múzea v Hlohovci.

Na tvorbu piesne a videoklipu nebola sama. Spolupracovala s kameramanom Michalom Muskolayom, jej učiteľkou spevu Luciou Beňačkovou, ktorá si v klipe zahrala na klavíri. O zvuk sa postaral exsuperstárista Adrián Ševc. S ním už Alica niekoľkokrát hudobne spolupracovala.

Pieseň v podaní mladej speváčky Alici Urcikánovej osloví každého. Veď, presvedčte sa sami.

Zdroj: TS