Mladá kapela vstúpila do šiesteho roku svojej existencie. Po debute s názvom „Zatúlaný pes“ prichádza čerstvá novinka „(Ne)poznaní“.

Chalani zo Sviece sa poznajú prakticky od malička. Aj keď každý z nich je fanúšikom rôznych hudobných štýlov, spojila ich práve tá rocková. „Náš štýl nadobudol konkrétne kontúry až po vydaní druhého albumu. U nás to funguje tak, že každý člen priloží ruku k dielu, povie svoj názor a výsledok je teda súhrou všetkých nás,“ povedal spevák skupiny Matej Bezecný s tým, že nahrávanie zabralo skupine zhruba rok.

K druhému albumu pripojila Svieca vo vetre aj videoklip, a to k piesni TMA. „Natáčal sa v okolí Beluše. Kamery a strihu sa chopil mladý začínajúci kameraman Christián Ďuriš. Vďaka tomu, že tvoríme dobrú partiu sme sa mohli podeliť aj s nepodareným záberom, ktorý sme síce vyzeral hrozivo, ale všetko dobre dopadlo,“ dodal Matej.

Aj počas protipandemických opatrení Svieca vo vetre pracuje na ďalších nových skladbách. Na album sa všetky nezmestili, a preto ich skupina bude svojim fanúšikom dávkovať postupne.

Zdroj: TS, Volume Production