Jednou z najväčších devíz speváka či speváčky je nepochybne silný, ľahko zapamätateľný hlas. Ak sa k tomu pridá charizma, talent, pracovitosť a samozrejme nos na správnych ľudí okolo seba, úspech máte razom takmer na dosah.

To je tiež prípad sympatickej Simony Groschmidtovej, ktorá spieva a tvorí pod umeleckým menom SAYMI. Ak sa vám zdá, že na scéne patrí k úplným nováčikom, vyvedieme vás z omylu. umelkyňa má veľmi pestré, žánrové zameranie. Hoci vyštudovala na konzervatóriu operný spev, pamätať si ju môžete zo Superstar v roku 2015, kde porotu počas castingu zaujala popovou skladbou od Adele. Avšak, nezľakla sa ani diametrálne odlišných štýlov s rockovejším nádychom a prekvapivo blízko má i k rapu. V Egovej pesničke Žijeme len raz naspievala vokály, no vystupovala aj s držiteľom mnohých hudobných cien Kalim.

Okrem toho, blondínka účinkovala v divadle Nová Scéna v prvej inscenácii Hairspray v druhej Pokrvní Bratia a taktiež v snímke Voda čo ma drží nad vodou. V ostatnom období sa SAYMI vracia do pokojnejších, melodických vôd a prekvapuje ďalším vydareným duetom. Ten má na svedomí Slovák s obdobne mohutným hlasom, verejnosti dobre známy spevák Martin Císar.

Náhoda na Instagrame

Speváčka netají, že v jeho prípade išlo o jasnú voľbu, keďže si ju získal okamžite na prvé počutie. „Do Martina Císara som sa zaľúbila po prvých tónoch. Akonáhle som na ňho narazila na sociálnej sieti, napísala som mu, či spolu spravíme novú pieseň a vyšlo to! Maťa mám rada aj ako človeka, získal si ma tým, aký je ľudský, pokorný a s dobrým srdcom,“ opisuje prvé dojmy zo speváka nemenej talentovaná SAYMI.  

Neváhal ani chvíľu

Ani Martin Císar nešetrí na adresu svojej kolegyne chválou. „Keď som prvý raz počul SAYMIN hlas, zostal som pozerať s otvorenou pusou. Mám veľmi rád silné hlasy a práve Sima má pre mňa jeden z najsilnejších hlasov na Slovensku. Neváhal som ani sekundu,  keď ma oslovila na spoluprácu. Prvýkrát sme sa stretli osobne až priamo v štúdiu, no zistili sme, že sme na úplne totožnej vlne – po hudobnej i ľudskej stránke.“

KAŽDÝ SÁM

…no odvtedy (skoro) stále spolu. Ako ďalej prezrádza obľúbený spevák, od práce na spomínanej piesni sa z nich stali výborní kamaráti. „Som strašne rád, že ma Sima oslovila do jej prvého oficiálneho singlu, a že môžem byť jeho súčasťou,“ úprimne sa raduje Martin Císar. S jeho slovami súhlasí i SAYMI a zároveň približuje atmosféru počas natáčania: „Celé sa to nieslo v maximálne uvoľnenej atmosfére, keďže sme sa stretávali ako skvelá partia. Natáčanie videoklipu prebiehalo na profesionálnej úrovni a všetko odsýpalo ako hodinky. Za to ďakujeme hlavne Šulemu a štúdiu Nefkus. Nálada pri nahrávaní bola výborná a po celý čas medzi nami panovala priateľská atmosféra. Dokonale sme si sadli.“

Úprimnosť ako gro vzťahu

Presne to je ústredná myšlienka skladby Každý sám, ktorá vystihuje (aj) realitu vzťahov dnešnej doby. Pieseň je o partnerskom zväzku. O tom, ako ľudia potrebujú vlastný priestor a o úprimnosti medzi nimi. O nedávnom natáčaní videoklipu už prezrádza viac SAYMI: „Videoklip celkom presne vystihol myšlienku piesne, za čo vďačíme Šulemu a Nefkus štúdiu. Išlo o zachytenie rôznych emócií – či už z textu našej skladby, alebo zo samotnej hudby. Tieto emócie sme sa snažili „zhmotniť“ pomocou skvelej kapely a v neposlednom rade talentovanej tanečníčky Rebeky Diamantovej. Pod finálnou verziou je podpísaný i producent Hoodini a speváčka Ronie, ktorá sa pričinila nielen o výborný text skladby, ale ako jedna z najtrendy slovenských žien aj o moju vizáž vo videoklipe, za čo jej samozrejme ďakujem. Výsledok predčil naše očakávania, za čo môže fakt, že v štúdiu sme sa zišli kamaráti, ktorí sa na nič nehrajú, vzájomne sa podporujú a rozumejú si,“ dodáva na záver SAYMI, ktorá na slovenskej hudobnej scéne rozhodne nepovedala svoje posledné slovo. Práve naopak. Jej prvý oficiálny singel je toho jasným dôkazom.

Viac sa o SAYMI dozviete na jej instagrame. Novinky, ktoré má Martin Císar nájdeš na jeho webe alebo instagrame.

Zdroj: Michelle Kristová, Stella Production