Jeho najúspešnejšie single majú desiatky miliónov prehratí, hoci ide o intímne osobné spovede, aké v súčasných mainstreamových vodách až na pár výnimiek príliš často nepočuť. Nesporne má talent písať silné a nadčasovo znejúce piesne postavené na klavírnych melódiách, ktoré oslovujú tak novú generáciu fanúšikov, ako aj priaznivcov jeho slávnych hudobných vzorov.

Reč je o 27-ročnom spevákovi, hudobníkovi a skladateľovi menom Tom Odell, ktorý je presvedčený, že dobrá hudba si aj v dnešnej prekomercionalizovanej dobe svojich poslucháčov nájde. “Záleží najmä na fanúšikoch a na tom, čo chcú počúvať. Či hľadajú niekoho, kto dobre vyzerá a koho môžu sledovať na Instagrame, alebo hľadajú dobrú hudbu,” povedal minulý rok v rozhovore pre portál Hudba.sk.

Znie to paradoxne, pretože ženské publikum ho miluje aj vďaka výzoru citlivého a „chutného“ blonďáčika. V jeho prípade však platí, že atraktívny imidž ide ruka v ruke s rovnako zaujímavou hudbou.

Dokončí, čo začal

Hoci je na scéne len necelých šesť rokov, jeho tvorbu už stihlo objaviť aj množstvo fanúšikov na Slovensku. O Odellových kvalitách sme sa totiž mohli už dvakrát presvedčiť na tunajších pódiách – najskôr v roku 2014 v bratislavskej Starej tržnici a potom vlani v auguste na Grape festivale v Piešťanoch, kde svoj koncert nedohral kvôli počasiu.

Aj napriek tomu však koncert patril k najčastejšie spomínaným vrcholom festivalu, a tak po necelom roku pôjde o veľmi vítaný návrat. Ako sa už uňho stalo zvykom, opäť to bude v lete – 21. júna v Hant aréne (Športová hala Pasienky). Vstupenky pôjdu do predaja už tento piatok 2. marca exkluzívne v sieti Predpredaj.sk.

Jeho tretí slovenský koncert bude veľmi očakávaný aj z iného dôvodu – v polovici tohto roka by totiž mal vydať tretí, zatiaľ nepomenovaný album. Niektoré skladby z neho už od minuloročnej jesene hráva na koncertoch a do júnového vystúpenia v Bratislave určite zverejní minimálne nejaký singel a videoklip, ak nie rovno celú nahrávku.

Objavila ho Lily Allen, očaril aj Stounov

Na začiatku kariéry Toma Odella stála Lily Allen, ktorá mu ponúkla zmluvu s jej labelom In the Name Of, patriacim pod vydavateľstvo Columbia Records. Zaujal ju, keď ho videla spievať naživo, pretože, ako sa sama vyjadrila, svojím prejavom jej pripomínal Davida Bowieho. Ten patrí medzi jeho veľké inšpirácie spolu s Eltonom Johnom, Jeffom Buckley, Bobom Dylanom či Bruceom Springsteenom.

Pod hudobnou značkou známej anglickej rebelky vydal najskôr dve EP nahrávky Songs From Another Love (2012) a The Another Love (2013). Aj vďaka prvému veľkému hitu Another Love a vydarenému televíznemu debutu v populárnej šou Joolsa Hollanda bolo už vtedy jasné, že mladík, na prvý pohľad výzorom pripomínajúci skôr člena boybandu, než talentovaného a charizmatického klaviristu a skladateľa, má pred sebou veľkú budúcnosť.

Potvrdil to jeho prvý dlhohrajúci album Long Way Down (2013), s ktorým dobyl UK Chart. Po jeho vydaní si ho na turné ako predskokana pozvali Rolling Stones, nakoniec to však nevyšlo, keďže Tomovi túto príležitosť prekazila choroba. Napriek tomu jeho kariéra pokračovala ďalším úspešným albumom Wrong Crowd (2016), ktorý sa v UK Charte dostal na druhé miesto. Na konte má aj EP Spending All My Christmas with You (2014). Je držiteľom BRITs Critics‘ Choice Award (2013) a Ivor Novello Award v kategórii Skladateľ roka (2014).

Jeho koncert v Bratislave 21. júna bude nepochybne skvelým predkrmom pred silnou festivalovou sezónou, ktorý by ste si nemali nechať ujsť.

Vstupenky v sieti Predpredaj.sk. Viac informácií nájdete na facebook udalosti.

Zdroj: Eva Sládková, Propaganda House