Konekshan je nový objav na slovenskej reggae/dub scéne, ktorý spája ľudí s vášňou pre tento žáner a pre hudbu celkovo. Projekt vznikal takmer dva roky a vystriedalo sa v ňom viacero hudobníkov. Zostava sa ustálila až na jar 2017, kedy v Bratislave odohrali svoj prvý klubový koncert v Re:fresh clube.

Členovia nie sú žiadni nováčikovia, je to partia, ktorú dal dokopy bubeník Boris Bašista, známy z účinkovania v kapele Medial Banana či A.M.O. Okrem neho teda kapelu tvoria Filip Rácek (basgitara, produkcia) a Roman Pavlík (rytmická gitara, spev) zo známej bratislavskej formácie Foolproof Riddims, Kubo Jánoši (sólová gitara, vokály) z funky prostredia, talentovaná a charizmatická Barborka Solařová (spev, klávesy) a Grem, prísny raggamuffin z Poľska. Spájajú reggae subžánre ako dub, steppas, roots, dencehall, doplnené o rockové, funkové či soulové prvky a improvizáciu.

Aktuálne vydávajú svoj prvý singel s názvom RomCom, čo v preklade znamená romantická komédia. Text zachytáva výmenu názorov medzi Gremom a Barborou a vtipne ukazuje rozdiel vo vnímaní sveta z pohľadu muža a ženy. K singlu natočili video zachytávajúce atmosféru pri nahrávaní v bratislavskom štúdiu LOFT, na ktorom sa externe podieľal aj Lukie FWD z Medial Banana.

Najbližšie môžete Konekshan vidieť a počuť na Uprising Festivale už 25.-.26.8., kde okrem novinky RomCom predstavia aj ďalšie kúsky z vlastnej produkcie.

Všetky informácie o najbližších koncertoch môžete nájsť na Facebooku na stránke kapely –www.facebook.com/konekshan.