Podujatie prehlbujúce spoluprácu medzi nezávislými hudobnými scénami Slovinska a Slovenska pokračuje svojim tretím vydaním. Tentokrát sa uskutoční v stredu 26. septembra v priestoroch Novej Cvernovky s vynoveným konceptom. Okrem koncertov slovinských kapiel bude večer posilnený vystúpením slovenskej kapely a jeho súčasťou budú tiež prednáška a speedmeeting so slovinskými hudobnými profesionálmi.

Slovinský moMENT prinesie to najlepšie z aktuálnej slovinskej hudobnej scény. Zahrá mladá  shoegaze kapela Haiku Garden, ktorá zarezonovala v uznávanom rádiu KEXP. O “syntetické šťastie” sa postará futuristická synth popová štvorica z Ľubľany FUTURSKI. Trojicu mien uzavrie producent a pianista Bowrain a jeho fúzia ambientnej elektroniky, jazzu a súčasnej vážnej hudby, pričom pôjde už o jeho druhý bratislavský koncert po úspešnom vystúpení na pilotnom ročníku festivalu SHARPE. O elektronické žánre v live prevedení sa postará domáca kapela Space Cats tvorená skúsenými hudobníkmi z rôznych slovenských projektov.

Slovinský moMENT vznikol v rámci spolupráce medzi hudobným festivalom MENT Ljubljana a občianskym združením LALA Slovak Music Export, ktoré stojí za showcaseovým festivalom SHARPE a kompiláciou slovenských hudobných vydavateľstiev Ostrov hudby.

Okrem vytvorenia pravidelnej a obojstrannej výmeny hudobného repertoáru medzi Slovinskom a Slovenskom podujatie tentokrát prinesie i hudobné vzdelávanie prostredníctvom prednášky o slovinskej hudobnej scéne od kreatívneho riaditeľa festivalu MENT Ljubljana a speedmeeting so slovinskými hudobnými promotérmi a zástupcami slovinských vydavateľstiev KAPA Records, Moonlee Records či klubu Kino Šiška. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Viac informácií získate na facebooku: event pre koncertyevent pre vzdelávanie
Vstupenky

Zdroj: Alexander Čerevka, LALA Slovak Music Export