Vypredané sály, skvelá atmosféra a fantastická zábava! Aktuálne turné Roba Opatovského, na ktorom predstavuje svoj nový album, má obrovský úspech. Sympatický hudobník vraví, že po každom koncerte je natoľko nabitý energiou, že ani nemôže zaspať. Teší ho, že návštevníci si s ním spievajú nielen staršie hity, ale aj novinky ako „Keď muž miluje ženu“ alebo „Bezhlavo ti verím“. V Novom Meste nad Váhom ho fanúšička Monika doslova šokovala! Na koncert priniesla vlastnoručne upečenú tortu v tvare cover Robovho nového albumu. Sympatický spevák je tiež veľkým milovníkom prírody a tak na koncertoch propaguje petíciu za vyhlásenie Včely medonosnej za zákonom chránený druh. Robo má pred sebou posledné dva koncerty turné a na fanúšikov v Košiciach a v Lučenci sa už veľmi teší!

Robo Opatovský je aktuálne na turné, v rámci ktorého fanúšikom na celom Slovensku predstavuje svoj nový album. Všade vládne vynikajúca atmosféra, ktorú si sympatickú hudobník dokonale užíva.

Máme za sebou 10 koncertov, ešte nás čakajú dnes Košice a Unplugged tour uzavrieme 4. mája pri  Lučenci. Všade bolo plno, koncerty boli vypredané a na každom z nich ma fanúšikovia nabili energiou tak, že som ani zaspať nemohol. Ale to tak väčšinou býva, že po úspešnom koncerte nemôžem zaspať. V bratislavskom Rock Café sme uvádzali do života album „Robo Opatovský Unplugged“ spolu s Fredym Aiysym a jeho dcérou Vierkou. Bolo to veľmi emotívne a fanúšikovia si vyžiadali až tri prídavky! V Novom Meste nad Váhom sme zas dostali od našej fanúšičky Moniky úžasnú tortu s cover môjho nového albumu,“ teší sa Robo Opatovský.

Pred odchodom na turné Robo predstavil nový singel „Bezhlavo ti verím“. Teší sa, že fanúšikovia naň reagujú veľmi pozitívne.

„“Bezhlavo ti verím“ je prvý, otvárací song koncertu a bol som prekvapený, že veľa ľudí ovláda text pesničky. Najväčší úspech zo všetkých skladieb má však „Keď muž miluje ženu“. Táto pesnička je zatiaľ neprekonaná. Veľmi ma však prekvapili aj reakcie na sigel „Náhodná“. Ľudia sa roztancovali, spontánne začali tlieskať a na niektorých miestach si ho dokonca vypýtali ako prídavok. Práve z tohto dôvodu, sme nakrútili na troch koncertoch zábery do klipu k tejto pesničke. Výsledok si ľudia budú môcť pozrieť už na budúci týždeň. Takýto klip ešte nemám, tak som zvedavý na reakcie,“ dodáva Robo Opatovský. 

Robo je nielen vynikajúci hudobník, ale aj veľký milovník prírody a ochranca zvierat. A tak tentoraz na turné priniesol aj petíciu.

Ešte pred turné som sa stretol s ochranármi Michalom Bizoňom a Martin Hodoškom, ktorí stoja za petíciou s požiadavkou, aby Včela medonosná bola zákonom chránená. Táto myšlienka sa mi veľmi páči. Vplyvom používania pesticídov pri hnojení, či nezmyselnými výrubmi lesov sa totiž počty včeličiek každým rokom znižujú. Milujem prírodu a k tomu vediem aj svoju dcérku. Učím ju, aby nerušila zvieratá v lese a aby odpadky, a hlavne pet flaše, odhadzovala do na to určených nádob. Stačí, ak začneme od seba a bude sa nám všetkým lepšie žiť v symbióze s prírodou. Ani si neviete predstaviť moju obrovskú radosť, keď som videl, ako pozitívne ľudia na petíciu reagujú a podpisujú ju. Aj touto cestou by som sa rád poďakoval,“ uzavrel Robo Opatovský.

 Petíciu môžu záujemcovia ešte stále podpisovať a nájdu ju aj online.

Robo má pred sebou ešte dva koncerty turné. Lístky sa dajú zakúpiť v sieti Ticketportal a TooToot. Všetky informácie o aktivitách a plánovaných koncertoch Roba Opatovského nájdete aj na jeho webe.

 

Robo Opatovský UNPLUGGED TOUR

26.04.2018 Košice – Jazz club
04.05.2018 Lučenec – Florianov dvor

Zdroj: Eva Sládková, Propaganda House
Foto: René Miko