Nová skladba JA NEVIEM SÁM vznikla ešte v minulom roku 2020 počas všetkých tých lockdownoch, zákazoch a aj šnorchlovania v nose (testovanie AG testami občanov SR)“ upresňuje spevák kapely Erik Miľo.

„Ako kapela sme sa v minulom roku pripravovali na ďalšiu koncertami nabitú letnú sezónu, avšak ako sa hovorí človek mieni, Pán Boh mení (v našom prípade to boli mocní predstavitelia štátu resp. epidemiológovia). Z koncertovania nakoniec v minulom roku nebolo nič, no my ako kapela sme aj napriek okolnostiam nechceli zaháľať ale chceli sme tvoriť nové veci, ktoré budeme postupne predstavovať naším fanúšikom a širokej verejnosti“  hovorí Erik Miľo.

„Samotnú skladbu sme začali nahrávať v štúdiu ešte niekedy v apríli minulého roku. Skladbu sa nám podarilo dokončiť niekedy začiatkom minulého leta. A keďže každá skladba by mala byť v dnešnej dobe podporená aj vizuálom, rozhodli sme sa k pesničke natočiť aj videoklip. Aj napriek tomu, že v samotnom videoklipe nie sú použité žiadne zložité filmové efekty či triky, o to viac máme k samotnému vizuálu bližší vzťah, keďže celý videoklip sme si režírovali a spracovávali sami. Začiatok točenia sme si stanovili na začiatok augusta, posledné zábery vznikali niekedy v polovici novembra“ prezrádza zo zákulisia Erik Miľo.


„Vo videoklipe sú použité zábery prevažne z okolitých miest odkiaľ pochádzame (kapela pochádza z obce Čaňa). Točili sme na rôznych lokáciách ako napr. v krásnom parku v Barci (MČ Košice) či za obcou Ždaňa, kde je krásny výhľad na mesto Košice a okolité obce. Taktiež sme sa rozhodli, že v samotnom vizuále by sme chceli použiť aj niečo letné a keďže u nás v obci máme veľké vodné plochy, zvolili sme natáčanie aj na našom miestnom štrkovisku, ktoré je najmä u košických rybárov či ľudí blízkeho okolia veľmi obľúbené (štrkovisko/jazero Geča)“ dodáva spoluzakladateľ kapely Traky Damián Hricišin, ktorý v kapele okrem spevu hrá na ozembuch a perkusie.

Nová skladba JA NEVIEM SÁM sa taktiež objaví na novom pripravovanom albume kapely, ktorý však ešte nemá svoj názov. Predpokladaný termín vydania nového albumu je určený niekedy v budúcom roku. O všetkých novinkách a nových skladbách bude kapela informovať na svojej oficiálnej stránke a na jej sociálnych sieťach facebook alebo instagram.

Zdroj: TS, skupina TRAKY