RC letisko Abrahám sa utešene mení na festivalový areál. Všetko šliape ako hodinky, aby dnes privítal svojich prvých návštevníkov. TOPFEST Slovakia 2023 štartuje.

Obec Abrahám a jeho RC letisko (mapa TU) si organizátori vybrali pre vynikajúcu dostupnosť a jednoduchý prístup od diaľničného privádzača. Na letisku už viac ako týždeň prebiehajú prípravy areálu pre fanúšikov rockovej, metalovej a punkovej hudby. Tí sa už čochvíľa začnú presúvať do miesta konania a počas najbližších troch dní zažijú reštart festivalu TOPFEST Slovakia, ktorý sa aktuálnym line-upom vracia ku svojim koreňom.

Deň prvý

Na TOPFEST Slovakia budú v Abraháme pripravené tri pódiá. Na hlavnom, AGF stage vystúpia v piatok Stellaris, Iné Kafe, headlineri večera Three Days Grace, Amon Amarth a Arch Enemy. Uzatvárať sériu koncertov bude kapela Konflikt. Na B stagei sa predstavia Witch Hammer, Forrest Jump, D.A.R.S., Arakain, Traktor, Čad a Dany Moment.

Deň druhý

Sobotňajší večer bude patriť tradičnej kapele festivalu – českým rockerom zo skupiny Kabát a zahraničným kapelám Caliban a Powerwolf. Okrem toho sa návštevníci môžu tešit na interpretov Auróra, Škwor, Ektomorf, Shattered Mind, LeRa, Porta Inferi, Cocotte Minute, Eufory, Oberschlesien, The Now.


Deň tretí

The Amity Affliction, Epica a Parkway Drive sú najočakávanejší interpreti záverečného dňa festivalu. Aj počas neho však vystúpia ďalší nielen slovenskí, ale i zahraniční interpreti. Počas nedele vystúpia Symfobia, Dymytry, Of Virtue, Slim To No Chance, Landless, Catastrofy, Slobodná Európa, Kreyson, Heľenine oči, The Edge of Reason.

Zrušenie C STAGEu

Stredajšia silná búrka zasiahla do príprav festivalu TOPFEST Slovakia a poškodila už takmer pripravený C stage. Hoci organizátori urobili všetko, čo bolo v ich silách, následky počasia nevedeli do otvorenia festivalových brán napraviť. Intenzívne prebieha komunikácia s kapelami o alternatívnych termínoch ich vystúpení. Line-up festivalu sa tak bude priebežne aktualizovať.

Informácie pre návštevníkov

Príjazd vozidiel je možný len zjednosmernenou cestou od obce Pavlice. Po nej sa dostanete na parkovisko, z ktorého sa presuniete k hlavnému vchodu do festivalového areálu. Výjazd vozidiel z parkoviska bude zjednosmernenou cestou v smere na obec Abrahám. POZOR! Cesta z/do Pustých Úľan bude pre motorové vozidlá uzatvorená. Bude po nej premávať kyvadlová doprava.

Parkovisko sa otvorilo už včera o 18:00 hod a je v prevádzke do pondelka 26. júna 2023 do 14:00 hod.. Je umiestnené hneď vedľa areálu festivalu. Parkovné je v cene niektorých druhov lístkov. Na festival bude premávať kyvadlová doprava a to zo smeru Trnava aj zo smeru Galanta. Organizátori ju pripravili v spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom. Autobusy budú chodiť v tridsaťminútových intervaloch v dvoch blokoch smerom do Abraháma a po polnoci naspäť. Presný harmonogram je dostupný na oficiálnej stránke festivalu. Stanové mestečko a autokemping sa otvorili takisto včera popoludní. Ich súčasťou budú kvalitné sociálne zariadenia, kontajnerové sprchy a umývarky.


Organizátori sa budú zo všetkých síl snažiť zabezpečiť bezproblémové fungovanie celej logistiky na všetkých miestach, počnúč parkoviskom, cez vstupy do areálu až po gastro zónu a najmä hudobnú produkciu. Fanúšikom organizátori odporúčajú priniesť si so sebou ľahké a vzdušné oblečenie, keďže teploty by mali v piatok a v sobotu dosiahnuť viac ako 30°C, ale zároveň aj pršiplášte pre prípadný večerný dážď. Chýbať by nemali ani krémy s UV faktorom. Najdôležitejšou výbavou je však skvelá nálada.

Vstupenky na TOPFEST Slovakia 2023 je možné kúpiť priamo na mieste už za plnú cenu.

Zdroj: Andrea Čurná, woowoo.sk