Ruka Hore funguje už od roku 2013, od hudobného nosiča, digitálov až po samotný merch. To všetko zastrešuje nielen pre hudobníkov, ale aj pre tých, ktorí chcú vlastný branding. RUKA HORE AWARDS je prestížna hudobná anketa, ktorá pokrýva všetky žánrové kategórie od klasickej, mainstreamovej až po aktuálne prestížnu streetovu hudbu. Každá kategória mala abecedne zoradených interpretov, za ktorých  hlasovala verejnosť online pod navrhnutou platformou Ruka Hore.

Hlasovanie odštartovalo 1.januára a kvôli vysokému záujmu sa organizátori rozhodli hlasovanie predĺžiť do 10.marca.  Okrem podpory svojho obľúbeného interpreta/interpretky či skupiny sa svojim hlasom automaticky zapojil do súťaže o hodnotné výhry od partnerov RUKA HORE AWARDS. Čiže okrem ocenených interpretov sa dozvieme aj kto vyhral pomocou svojho hlasu nový iPhone 12 či prenájom auta Nissan Juke na mesiac od partnera Auto Impex. Po uzavretí hlasovania a sčítaní všetkých hlasov sa do ankety zapojilo v tomto roku podľa organizátorov rekordný počet ľudí!

„Sme nesmierne radi, že tento ročník Ruka Hore Awards podporilo toľko ľudí, umelcov prostredníctvom svojich sociálnych sietí, hodnotných médií, ktoré prinášali novinky či priebeh ankety. V neposlednom rade samozrejme aj našim partnerom, vďaka ktorým sme mohli rozšíriť produkčný tím a už 16.mája môžeme live odvysielať GalaStream, ktorý prebehne online na Youtubovom kanáli Ruka Hore, ktorý má 320-tisíc odberateľov. Celkovo do ankety Ruka Hore Awards tohto roku prišlo vyše 40 000 hlasov, čo od vzniku je historicky najvyšší počet aj oproti obdobným hudobným anketám“, hovorí Jana Trellová, PR/Brand manažérka Ruka Hore.

GalaStream podľa organizátorov prebehne netradične a formou kreatívneho odovzdávania, ktoré sa bude vysielať z ledkových panelových priestorov Kvant. Réžiu a dramaturgiu bude zastrešovať známy producent, režisér a youtuber Matej Zrebný a moderátori večera sa zhostia odovzdávania v tejto zostave: Tomy Kotty (spevák a moderátor), Marcel Osťo Osztas (moderátor a hypeman), Dušan Šorty Berky a Jana Slačková z rádia Europy 2 a známa youtuberka Petush / Nasklee. Čo je zaujímavosťou tohto 8.ročníka Ruka Hore Awards, že posledná odovzdaná cena – ABSOLÚTNA RUKA HORE nebude udelená podľa celkového sčítania hlasov, ale získa ju osobnosť za najväčší kultúrny prínos pre rok 2020!

„Ruka Hore Awards je jednoznačne jedným z najzaujímavejších hudobných projektov, na ktorom sme sa podieľali ako produkcia. Preto sme chceli dať čo najväčší priestor kreatívnemu tímu a ísť až do formy programu, ktorý sa odvysiela, aj kvôli aktuálnym pandemických podmienkam cez online prostredníctvom silného Youtube kanálu Ruka Hore, či cez partnerské sociálne siete. Sme nesmierne radi, že sa môžeme podieľať na príprave a priebehu prvého GalaStreamu Ruka Hore Awards“, opisuje Jana Frankovičová z Krea Production, ktorí zastrešovali kreatívnu produkciu aj pre Uprising festival, Bratislavské Jazzové dni, Winterparáda či Festík – najväčší detský festival na Slovensku.


16.mája 2021 sa teda dozvieme mená víťazov v nasledujúcich kategóriách

Skupina roka / prináša Alcohol Killer
Ženský interpret roka / prináša Zasielkovňa
Mužský interpret roka / prináša Nicolaus vodka
Detský interpret roka
Producent roka
DJ roka / prináša Auto-Impex
Objav roka / prináša Sinium
Album roka / prináša SIA facility sevice
Skladba roka / prináša Dark
Videoklip roka
Spolupráca (feat.) roka
Inštrumentalista roka
Event roka / prináša KVANT led obrazovky
Online event roka
Label roka
Cover roka
Merch dizajn roka
Punchline roka
Hudba v reklame roka
HOT 16 roka
Vydavateľstvo roka
Punchline roka

Finálne výsledky budú oznámené teda prostredníctvom špeciálneho GalaStreamu 16. mája o 18.hodine, kde si víťaz v danej kategórii  preberie sošku vyrobenú dizajnérom, exkluzívne pre 8. ročník tejto multižánrovej ankety. Sošku vyrobil na mieru sklársky výtvarník  Mgr.art Peter Ďuriš.  

Viac sa dozviete na facebooku alebo instagrame Ruka Hore.

Zdroj: Jana Trellová, Ruka Hore