For You predstavuje novú skladbu Antológia II (1990 – 2000), s ktorou si isto radi zaspomínate na obľúbené hity, ktoré sa vtedy hrávali a mnohé sa hrajú doteraz.

Veľmi som sa potešila, že som mohla pospájať skladby z desaťročia, v ktorom som sa narodila. Aj na základe tohto výberu môžeme pozorovať, ako sa postupne menili štýly v slovenskej populárnej hudbe.“ hovorí Nika Barľáková, ktorá mala na starosti aranž skladby.

Mix krátkych úsekov známych slovenských piesní voľne nadväzuje na predchádzajúci výber – Antológia I, ktorý vokálna skupina vydala ešte v roku 2017. Tretí diel Antológie vyšiel v roku 2021.

V novo vydanej skladbe určite nájdete a spoznáte ukážky skladieb od známych interpretov, ako sú Paľo Habera, Robo Grigorov, Jana Kirschner, Hex, Gladiator a mnohých ďalších.

„Obrazom aj oblečením sme sa pokúsili napodobniť pôvodné videoklipy, z ktorých som čerpal nápady. Preto sú niektoré časti skladby farebné, iné čiernobiele, alebo inak tónované. Nakrúcanie sme brali s humorom, avšak nebolo naším zámerom parodovať originálnych interpretov, naopak – pripomenúť si skvelé veci, ktoré urobili. Počas točenia sme sa veľakrát prezliekli, aby sme sa aspoň trochu priblížili outfitom z pôvodných klipov. Ani som netušil, čo všetko mám zabudnuté v skrini.“ hovorí Andrej Mann, ktorý mal na starosti scenár, kameru aj strih videoklipu.


Videoklip bol natočený v štúdiu For You. O nahrávanie a mix sa postaral Milan Masiarik.

For You je slovenská vokálna skupina, ktorá zastupuje hudobný žáner s názvom acapella. Známi sú najmä vďaka prehrábkam známych popových skladieb, no tvoria aj vlastné autorské skladby, ktoré umiestňujú na svoj Youtube kanál.

Koncertujú nielen na Slovensku, ale aj v Čechách, Maďarsku, Rakúsku a Nemecku, kde svojím špičkovým živým vystúpením upútajú pozornosť publika a získavajú si tak stále nových fanúšikov. Vokálnu skupinu For You určite poznáte aj vďaka spolupráci so Simou Martausovou, pri ktorej vznikla skladba a videoklip s názvom Nenahraditeľná.

V roku 2018 vokálna skupina vydala album s názvom Seasons. O 2 roky neskôr For You vydali vianočný album Acapella Christmas. Rok 2021 bol pre vokálnu skupinu rokom spoluprác – viacero známych slovenských interpretov oslovilo skupinu a zrodili sa zaujímavé skladby.

Zdroj: Andrej Mann, manažér For You