Zuzana Smatanová predstavuje nový singel „Jediný a jediná“, ktorý je výsledkom jej niekoľkomesačného pracovného nasadenia. Koncom minulého roka trávila veľa času len sama s vlastnými myšlienkami a spomienkami na dôležité momenty svojho života a následne ich zhmotnila do tejto nádhernej intímnej pesničky. K piesni už stihla nakrútiť aj zaujímavý videoklip, ktorému sa podarilo zachovať intimitu skladby a zároveň zostal trochu tajomný. Vznikol na pôde Slovenského rozhlasu, pretože toto miesto má pre talentovanú skladateľku a speváčku veľkú symboliku. Práve tu totiž presne pred 15 rokmi rozbehla v súťaži Coca-Cola Popstar svoju mimoriadne úspešnú hudobnú kariéru. Vypočujte si novinku Zuzany Smatanovej a prežívajte spolu s ňou najkrajší ľudský cit!

Zuzana Smatanová oslávila pred pár dňami 15-te  výročie pôsobenia na hudobnej scéne a už plní sľuby, ktoré vtedy fanúšikom dala. Napísala pre nich novinku „Jediný a jediná“! Všetci, ktorí dobre poznajú jej tvorbu, počujú a cítia, že táto skladba je iná ako čokoľvek z doterajšej Zuzkinej tvorby.

„Text aj hudbu som napísala niekedy v decembri minulého roka. Keď som písala pesničky na nový dvojalbum „Echo“, veľa času som trávila pri klavíri, sama so svojimi myšlienkami, a vracala som sa k obdobiam, ktoré mi pohli mojim vnútorným svetom. Vždy do svojich pesničiek vkladám kus svojho života, lebo iba tým majú pre mňa naozajstný význam. Chcem, aby boli osobné, aby sa mi vždy vďaka nim pripomenulo niečo, čo súviselo s mojim životom. Táto pieseň je o láske, o spriaznenosti dvoch duší, keď vedia, že sú pre seba jediné na svete. Verím a dúfam, že práve v nej mnohí ľudia nájdu svoj vlastný príbeh,“ povedala Zuzana Smatanová.

O dokonalý zvuk sa postaral Ivan Jombik, Milan Adamec zaranžoval „živé“ sláčiky v skladbe a programing pripravovala spolu s Tomášom Löbbom. Novinka je síce iná ako Zuzkine doterajšie skladby, no mladá hudobníčka vraví, že ide len o prirodzený vývoj vecí.

„Počúvam, čo mi našepká moja vlastná intuícia a nechám sa ňou viesť. Nemyslím si, že sa stala nejaká výrazná zmena, aj keď, dospela som a pristupujem k svojej tvorbe už úplne inak. Za pätnásť rokov na scéne som sa naučila byť tak autentická, ako to len viem, preto aj tento singel je taký, ako to v tomto momente prirodzene cítim. Túto pieseň, ako aj celý dvojalbum „Echo“, som si produkovala sama, čo považujem za nový, ale aj úplne prirodzený krok ďalej a tým mám krásnu možnosť hrať sa so svojou hudbou tak, ako to chcem ja,“ dodáva Zuzana Smatanová.

K skladbe Zuzka nakrútila aj zaujímavý videoklip, ktorý vznikol, veľmi symbolicky, na pôde Slovenského rozhlasu. Námet klipu pripravila ona sama, režíroval ho Jaroslav Vaľko.

„Chcela som v ňom zachovať intímnu atmosféru. V klipe vchádzam do prázdnej koncertnej sály v Slovenskom rozhlase, sadám si za klavír, v tom zhasnú všetky svetlá a zostane svietiť len pár žiaroviek. Spievam a hrám, chcem byť sama, vytváram si v predstave človeka, ktorému tú pieseň spievam. Vtom sa tam naozaj zosobní a ako duch prechádza okolo mňa až ku klavíru. Sme v tej chvíli ten „Jediný a jediná“, celá miestnosť je len naša. Až v závere klipu sa ukáže, že to nie je celkom tak. Táto rozhlasová sála má pre mňa veľkú symboliku. Práve tam som sa prvýkrát, pred pätnástimi rokmi, objavila na semifinále autorskej súťaže Coca-Cola Popstar a takto si v nej pripomínam tohtoročné pätnáste výročie na hudobnej scéne,“ uzatvára Zuzana Smatanová.

Zuzana Smatanová je pop-rocková speváčka, ktorá sa narodila v obci Súľov-Hradná. Spieva po slovensky a po anglicky. Piesne si skladá sama. Kariéru odštartovala na autorskej súťaži Coca-Cola Popstar v Bratislave, ktorú vyhrala a následne nahrala svoj debutový album „Entirely good“. O dva roky neskôr nahrala druhý album „Svet mi stúpil na nohu“. Od roku 2003 sa neustále venuje hudbe. V roku 2007 absolvovala prvé turné po Slovensku. V tom istom roku vydala album „Tabletky odvahy“. O dva roky neskôr nasledoval dvojalbum „Gemini“ a v roku 2011 album „Dvere“. V roku 2013 vyšiel v dvoch edíciách výberový album „MOMENTY 2003 – 2013“. Sympatická speváčka je nositeľkou mnohých významných hudobných ocenení, medzi nimi aj 6-násobnou držiteľkou ceny Zlatý slávik ako speváčka roka. Všetky informácie o nej nájdete na webe.

Zdroj: Eva Sládková, Propaganda House
Foto: Hugo Činčala