Mimoriadne úspešné open air turné legendárnej kapely Elán, ktoré tohto roku prebieha pod návzom Živých nás nedostanú, vyvrcholí 13. októbra na futbalovom štadióne City Arena Trnava. Prednedávnom tam vystúpila česká skupina Lucie. Na jej koncert podľa organizátorov prišlo viac ako 12-tisíc divákov.

Turné Živých nás nedostanú je venované tridsiatemu výročiu vydania albumu Hodina slovenčiny. Štvrtý štúdiový album skupiny Elán obsahoval také hity ako Zaľúbil sa chlapecHodina slovenčiny, nesmrteľná StužkováKráľovná bielych tenisiekalebo Kaskadér bez peňazí.

Milovníci „elánoviek“ tak zavŕšia tohtoročnú koncertnú sezónu na poslednom open air koncerte v City Arene v Trnave 13. októbra. Koncert bude pre fanúšikov legendárnej skupiny vskutku jedinečný. Rockeri telom aj dušou z Elánu sľubujú nezabudnuteľný zážitok pod holým nebom.

Elán sľubuje divákom babie leto

Podľa analýzy Slovenského hydrometeorologického ústavu, ktorú si nechali organizátori koncertu vypracovať, bude v októbri babie leto s teplotami medzi 20 až 24 °C. A keďže tribúny na najväčšom a jednom z najkrajších futbalových štadiónov Fortuna ligy sú prekryté, aj v prípade zamračenej oblohy pôjde o výnimočný zážitok pod trnavským nebom.

„Ukazuje sa, že City Arena Trnava je skvelé miesto nielen pre špičkový futbal ale aj špičkové koncerty. Keďže na tomto mieste už vystupovali interpreti ako Olympic či Lucie, patrilo by sa, aby ju koncertne pokrstila aj domáca kapela. A kto iný by to mal byť ako historicky najslávnejšia a najúspešnejšia slovenská skupina Elán,“ hovorí hudobný expert Juraj Čurný.

Elán: Živých nás nedostanú Open Air Tour 2017:

28.08. Východná, amfiteáter
23.09. Martin, amfiteáter
13.10. Trnava, City Arena

Zdroj: PR manažérka Andrea Čurná.
Foto: SITA/Marko Erd