Len minulý rok sa Dominika dostala do povedomia prostredníctvom ankety Ruka Hore Awards, kde ju hlasujúci posunuli na prvé miesto v kategórii interpretka roka a predbehla tak ostrieľané speváčky, ktoré sú už dlho na hudobnej scéne! Po roku sa fanúšikovia Call Dominiky dočkali a speváčka im postupne naservírovala videoklipy, ktoré vyústili do nového albumu “Tekutá skutočnosť” Call Dominika – CD Tekutá skutočnosť k dispozícií na RUKAHORE SHOP.

Mladá speváčka, ktorá vystupuje pod pseudonymom Call Dominika začínala postupne zdieľať medzi ľuďmi na sociálnej sieti svoj tvorivý proces pri každej skladbe, a jej obrovský support sa nakoniec pretavil do celistvého albumu. Ako prvú skladbu, ktorá sa okamžite stala virálnou bol singel Slepá Main a ďaka tejto skladbe sa jej aj podarilo získať aj dve ocenenia Ruka Hore Awards v kategóriach Objav roka a Interpretka roka.Málokto vie, že mladý talent vydal v roku 2021 svoj prvý album “Moodboard”, ktorý obsahuje 8 vlastných skladieb a dva covery a okrem jej ikonických melodických vokálov sprevádzajú jej skladby aj akustická gitara alebo klavír, na ktorom speváčka hrá. Hneď nato zverejnila EP s názvom 22. Najprv začala tvoriť v angličtine, no teraz tvorí prevažne v slovenskom jazyku. O tom, aká je Dominika kreatívna a originálna svedčí aj prerábka skladby od jedného z najväčších mien na českej scéne Callina, kde speváčka spolu s jej producentom preložili skladbu Safír do angličtiny, nezanechali ani pôvodnú melódiu, no výsledok ocenil aj samotný autor skladby.

Okrem nových skladieb z albumu, ktoré dostali svoj vizuál ako sú “apríl, priskoro, pred polnocou zmizla”, mladý talent ma svoj prvý merch k albumu a už aj fyzický nosič, ktorý má rovnomenný názov ako v poradí štvrtá skladba s vizuálom “Tekutá skutočnosť“


“Názov Tekutá skutočnosť vznikla počas môjho obdobia, kedy som prežívala také to dievčenské prebratie do reality. Takže tekutá skutočnosť je ako rozmazaná realita, ktorú som nechcela vidieť, ale vedela som, že sa tomu musím postaviť. Myslím, že každý to pozná, keď sa snaží veriť niečomu, čo sám dobre vie, že je úplne inak. A okrem iného mi ešte k tomu začal odchádzať zrak, takže vidím niekedy hmlisto:)…čiže môj stav, keď vznikal album dokonalo podčiarkuje jeho názov”, dodáva talentovaná Call Dominika. 

Zdroj: Jana Trellová, PR manažér