Etablovaný showcase festival a konferencia SHARPE plánuje už po šiestykrát zavítať do bratislavskej Novej Cvernovky. Jarný víkend, nabitý audiovizuálnymi vystúpeniami, diskusnými panelmi, workshopmi, networkingom a predovšetkým koncertmi nádejných umelcov, ktorí chcú dať ich kariére nový rozmer. Prihlasovanie pre hudobné projekty je otvorené a ponúka umelcom šancu hrať na SHARPE 2024.

Hudobný festival a konferencia SHARPE každoročne vyzýva umelcov z celého Slovenska, Európy aj sveta, aby sa prihlásili s ich hudobnou tvorbou do “open callu” a dali o sebe vedieť. Prihlásené nahrávky, ako aj kapelovú či umelcovu prezentáciu posúdia bookeri festivalu a pre line-up vyberú to najzaujímavejšie a najautentickejšie z hľadiska žánru, prejavu, techniky a najmä “páčivosti”. Umelci majú čas na prihlásenie do 17. novembra 2023. Vybraným kapelám či sólo projektom sa následne organizátori ozvú, najneskôr do konca januára 2024. Vystupujúcim bude zabezpečené ubytovanie, PA&lights, honorár, catering a samozrejme vstup na celý festivalový a konferenčný program.

,,Napriek stovkám prihlášok (minulý rok cez 1300) a ich vysokej kvalite, sa aj tento rok na proces výberu teším. Vždy okrem výborných interpretov, hrajúcich ďalší ročník, objavím aj hudbu, ktorá začne zdobiť môj Spotify playlist. Verím, že to tak bude aj tento rok. Podľa doposiaľ prihlásených kapiel môžem povedať, že je to veľmi sľubné. Pri bookingu sa riadime atribútom páči sa nám/nepáči (samozrejme že sú aj ďalšie faktory, ktoré výber ovplyvnia). Tak neváhaj a prihlás sa! (p.s. Odporúčam pridať aspoň jedno video z live show, to si radi pozrieme. ).”, dodává šéf festivalu SHARPE, Michal Berezňák.


V minulosti sa do výzvy SHARPE prihlásila napríklad kapela Hope z Berlína, ktorá následne na festivale v roku 2023 vystúpila. Avant-popové kvarteto v ten rok sprievodne vystúpilo na niekoľkých zastávkach svetovej tour kapely Depeche Mode. Prezentovanie sa na podujatiach po Európe, medzi ktoré sa radí aj SHARPE, vie znásobiť ovocie z práce umelcov a budovať im široké publikum. Tiež im dáva možnosť spoznať profesionálov z hudobného priemyslu, nadobudnúť hodnotné kontakty a podporu na medzinárodnom trhu.

SHARPE 2024 sa bude konať v rovnakej lokalite ako v minulých rokoch, v Novej Cvernovke. Festival si aj tento rok kladie za cieľ rozozvučať túto unikátnu zónu multižánrovými vystúpeniami a potleskom nadšených návštevníkov. Ostrý zvuk, fresh nálada a mnoho zákutí, kam sa vydať objavovať hudbu a umenie, sú zárukou zážitku, na ktorý sa rado spomína. Dátum konania je od 25. do 27. apríla 2024.


Konferenčná časť festivalu SHARPE 2024 predstaví najaktuálnejšie témy a trendy v oblasti hudobného a kreatívneho priemyslu. Odborný pohľad verejnosti odprezentujú hudobní profesionáli zo Slovenska, Česka a zahraničia. Predaj vstupeniek a prvé mená line-upu budú zverejnené v prvej polovici novembra 2023.

Zdroj: Linda Durkáčová, Sharpe festival