Klubové turné kapely Zoči Voči, na ktorom vystúpi aj množstvo zaujímavých hostí sa začína už na budúci týždeň. Poznáme šesť kapiel, ktoré spolu s nimi oslávia desiate výročie od vydania albumu Milovaní – Nenávidení.

Viac o pripravovanom turné a albume Milovaní – Nenávidení sa môžete dočítať aj v predchádzajúcom článku. Novinkou je výber kapiel, ktoré si Zoči Voči pozvali na svoje špeciálne koncerty. V šiestich mestách po Slovensku a Česku sa ich vystrieda presne šesť.

Prvou zastávkou výročného turné je Trenčín. V piatok 27.10. odštartujú spolu so Zoči Voči prvý zo série klubových koncertov hneď dve kapely. Z Bardejova sem príde zahrať rock-melodic kapela Niečo Navyše, ktorá sa potom objaví aj na koncerte v Žiline. Druhou je punk-rocková kapela Plus Mínus z Bratislavy, ktorá s prestávkami pôsobí na hudobnej scéne už od roku 2000, kedy ju založili bývalí členovia Iné Kafe. Kapela Plus Mínus sa v priebehu turné predstaví až na troch koncertoch:

„V Trenčíne, Brne a Žiline si s nami zahrá kapela Plus Mínus. Táto kapela bola naším vzorom, keď sme začínali a poznali sme naspamäť všetky ich pesničky. Preto nám je cťou, že prijali naše pozvanie na Milovaní – Nenávidení 10 rokov tour,“ zverejnili na sociálnych sieťach Zoči Voči.


O týždeň neskôr sa v nitrianskej Novej Pekárni predstaví kapela Cherry Street, ktorú rovnako ako aj ostatné pozvané kapely nespája so Zoči Voči len hudba, ale aj časté stretnutia na akciách, spoločné spomienky a dlhoročné priateľstvo, čo je vždy zárukou skvelej koncertnej atmosféry.

Po víkendovej pauze nasledujú hneď dva koncerty, tentokrát v Českej Republike. V predsviatočný štvrtok bude v pražskom klube Vagon hosťom kapela Fishing Strip z Topoľčian, ktorá sa tento rok pri príležitosti svojho 15. výročia vrátila na koncertné pódiá. V Brne si potom 17. novembra zahrá už spomínaná kapela Plus Mínus, spolu s českými punk-rockermi Nohow, ktorí tiež tento rok oslavujú, a to dvadsať rokov na hudobnej scéne.

Predposledný z koncertných piatkov sa uskutoční v Bratislave. Špeciálnym hosťom bude kapela MF, ktorú so Zoči Voči spája už jedno spoločné turné. Navždy v nás tour sa konalo na jar tohto roku a prečítať si o ňom môžete napríklad tu. Turné k 10. výročiu albumu Milovaní – Nenávidení vyvrcholí 1.12. v Žiline, kde sa opäť predstaví dvojica kapiel Plus Mínus a Niečo Navyše.

Koncertné zastávky Milovaní – Nenávidení 10 rokov tour + support:

27.10. Trenčín (Piano Club) + Plus Mínus, Niečo Navyše
3.11. Nitra (Nová Pekáreň) + Cherry Street
16.11. Praha (Vagon) + Fishing Strip
17.11. Brno (První Patro) + Plus Mínus, Nohow
24.11. Bratislava (Randal Club) + MF
1.12. Žilina (Smer Klub 77) + Plus Mínus, Niečo Navyše

Vstupenky na turné sú v predpredaji na stránkach spoločnosti MaxiTicket.sk. Bližšie informácie a novinky nájdete na webe, Facebooku alebo Instagrame kapely Zoči Voči.

Text: Linda Koníková, PartyPortal.sk
Foto: Martina Vozárová